Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Česko

Nebe nad Českem se zatáhne, místy i zaprší. O víkendu se oteplí

ilustrační snímek foto: Jan Pešek, MF DNES

Nad Českem se postupně zatáhne, místy zaprší. Teploty vystoupají až na 24 °C, na západě bude o něco chladněji. Víkend bude oblačný, ojediněle mohou přijít bouřky. Odpolední teploty mohou na jihovýchodě vystoupat až na 29 °C.
  8:21

Ve čtvrtek se bude od západu pozvolna zatahovat a odpoledne a večer v Čechách místy zaprší. Teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 °C, na západu kolem 18 °C. Pátek bude deštivý, noc teplejší s minimy 16 až 12 °C a přes den teploty vystoupají na 21 až 25 °C, na jihu Moravy až na 28 °C.

„O víkendu budou přes Evropu přecházet frontální systémy, převažovat bude jasno a polojasno, přechodně zataženo s přeháňkami nebo deštěm, ojediněle s bouřkou. Odpolední teploty vystoupají na letních 25 °C, v sobotu až na 29 °C, hlavně na jihovýchodě,“ říká meteorolog Pavel Šimandl z Českého hydrometeorologického ústavu.

Čtvrtek přinese polojasnou až jasnou oblohu a výjimečně mlhy. Během dne bude od západu přibývat oblačnost a odpoledne a večer se v Čechách místy přidá déšť. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C, na západě kolem 18 °C, na horách nad 1000 m. n. m. kolem 14 °C. Slabý, postupně mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

V noci na pátek bude převážně zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky. Zpočátku na východě, později na jihozápadě a jihu srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty 16 až 12 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

V pátek přes den předpokládáme zpočátku ještě zataženo a na většině území občas déšť, během dne od západu protrhávání oblačnosti a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. „Později odpoledne a večer srážky jen ojediněle. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C, na jihu Moravy může být až 28 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s večer zeslábne,“ dodává Šimandl.

V sobotu nás čeká oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Od západu se přechodně zatáhne a na většině území se přidají přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, na západě kolem 23 °C. Slabý, během dne přechodně mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Neděle přinese oblačno až polojasno, přechodně opět zataženo a na většině území přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

V pondělí se očekává nejprve polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky. Později odpoledne a večer bude od západu přibývat oblačnost a večer bude v Čechách místy pršet. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jihovýchodě až 27 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka: Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 24 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...