Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Nad Českem se opět zatáhne, víkend překazí nižší teploty, přeháňky a vítr

ilustrační snímek foto: MAFRA

Během následujících dní se nad Českem opět zatáhne, místy budeme moci očekávat déšť a přeháňky. Teploty se nejvýše vyšplhají na pouhých 24°C. Víkend bude proměnlivý a oblačný s četnějšími srážkami a mírným větrem od západu a severu. Od úterý se mírně oteplí.
  6:59

„V noci ze středy na čtvrtek se na většině území vyskytoval občasný déšť, na jihovýchodní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku ještě stále prší,“ říká meteorolog Pavel Borovička. „V předcházejících 12 hodinách spadlo nejvíce srážek v severozápadní polovině Čech. Nejvíce napršelo v Peci pod Sněžkou, Stráži nad Ohří, Labské boudě, Sokolově a Dvoračkách.“

Dnes během dne bude srážek v jihovýchodní polovině území postupně ubývat. Zítra večer jich opět přibude. Nejčastější déšť očekáváme o víkendu, v sobotu v jihovýchodní polovině území a v neděli na východě. „Ojediněle půjde i o déšť vydatný s denním úhrnem kolem 40 mm. Na počátku příštího týdne bude srážek opět méně.“ dodává Borovička.

Dnes bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. V jihovýchodní polovině území až zataženo, zpočátku místy, postupně jen ojediněle déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C, v severozápadní polovině území až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na jihovýchodě mírný 2 až 5 m/s. Večer bude vítr slábnout.

V noci na pátek bude zataženo až oblačno, v severozápadní polovině území až polojasno. Ojediněle déšť. Během noci od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší teploty 15 až 11 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

V pátek přes den bude zataženo až oblačno. Ojediněle, večer místy déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

V sobotu zůstane většinou zataženo. Místy déšť nebo přeháňky. V jihovýchodní polovině území srážky četnější, ojediněle i vydatné. Ojediněle bouřky. Večer čekejte přechodné ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, při vydatnějších srážkách kolem 15 °C. Slabý, během dne zejména ve východní polovině mírný vítr severních směrů 3 až 7 m/s.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

V neděli očekávejte v Čechách proměnlivou převážně velkou oblačnost a místy občasný déšť nebo přeháňky. Na východě bude až zataženo a srážky četnější, ojediněle i vydatné. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na východě kolem 14 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, při vydatnějších srážkách 15 °C. Slabý, postupně mírný západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

V pondělí bude oblačno až polojasno, místy, během dne jen ojediněle občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:

Oblačno až polojasno, místy, postupně ojediněle občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C, postupně 20 až 25 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!