Středa 12. června 2024, svátek má Antonie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Havlíčkův vodopád vulgarismů. Citoval starostu Novotného a káral premiéra

Česko

  16:25aktualizováno  17:00
Provokativně vystoupil ve Sněmovně šéf stínové vlády ANO Karel Havlíček. Chce, aby se premiér a předseda ODS Petr Fiala okamžitě distancoval od řeporyjského starosty Pavla Novotného z ODS, a postaral se o to, aby zmizel z veřejného života. „Blbec, kretén, nácek, koště, tak to jsou ta lepší označení, která používá řeporyjský starosta za ODS,“ tvrdil.

„Češi jsou nejhorší, válku na ně. Poslouchej, ty ubohá ku*vičko, tak takhle častuje opoziční političky,“ citoval Karel Havlíček vyjádření Pavla Novotného na sociálních sítích.

Pak se sám zarazil nad tím, co ve Sněmovně říká. „Já se omlouvám, pokud mluvím o řeporyjském starostovi, tam to nelze říkat slušně,“ dodal místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Havlíček.

Věra Kovářová ze STAN, která řídila v tu chvíli schůzi, ho napomenula. „Vím, že citujete nějaká prohlášení, ale i přesto vás vyzývám, že by taková slova neměla zaznívat na půdě Poslanecké sněmovny,“ řekla Kovářová.

„Je to stejné jako kdybych měl trénovat fotbalové mužstvo bez míče,“ bránil se Havlíček a sypal ze sebe další Novotného hlášky ze sociálních sítí.

„Naposledy těžce zasáhl rodinu známého hudebníka. To jen proto, že si dovolil udělat si fotku s kandidáty do Evropského parlamentu, tak za toto rovnou pohřbil jeho vážně nemocnou dceru,“ uvedl ve Sněmovně Havlíček v narážce na saxofonistu Felixe Slováčka.

Novotného označil za nebezpečné individuum s psychopatickými sklony. „Vše nasvědčuje tomu, že jedná pod návykovými látkami,“ tvrdil druhý muž hnutí ANO. Vadí mu, že Novotný je veřejnou osobou, která má krytí ODS.

„Nečekal jsem, že malý pin*our starosty z Řeporyj udělá velké divadlo,“ uvedl pak Havlíček. A když to označila Kovářová za nepřijatelné, ohradil se šéf stínové vlády ANO slovy: „Pin*our není slovo, které není v Poslanecké sněmovně nevyslovitelné.“

Uznal, že jeho vystoupení při mimořádné schůzi, kterou vyvolala koalice kvůli tomu, aby prosadila korespondenční volbu pro Čechy v zahraničí, mohlo některé šokovat. „Chtěl jsem probudit politiky, aby přestali být v takových případech politicky korektní,“ tvrdí. A vytýkal nepřítomnému premiérovi, že se neumí s Novotným vypořádat.

Potřebuje opatrně odvést k sanitce, reagoval na místopředsedu ANO Pavel Novotný

Starosta Řeporyjí a enfant terrible ODS Pavel Novotný si nenechal Havlíčkovo vystoupení ve Sněmovně líbit.

Reagoval na sociální síti X, že předseda stínové vlády ANO potřebuje opatrně odvést k sanitce.

„Bude-li se cukat: hladit, chlácholit, povzbudit! To nikdo z poslanců-lékařů nevidí, že mu jeblo?“ napsal Novotný.

Autor: