Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Přehled akcí na čerstvém vzduchu

Česko

pátek 6. června - neděle 22. června: Vyšehraní 2008 Vyšehrad se otevře festivalu divadla a hudby Vyšehraní 2008. „Vyšehraní zahrnuje hudbu od etna přes folklor až k rocku,“ řekla produkční Marta Dimmerová. Akce každého dne jsou žánrově propojeny a mají vždy nějaký podtitul. „Letos se zaměříme i na bigbít. Vystoupí tu legendy jako Kamil Střihavka či Abraxas,“ řekla Dimmerová.

pátek 6. a neděle 7. června: Festival Habrovka Uskuteční se na zahradě kostela sv. Františka z Assisi, kousek od zastávky metra Budějovická. Cílem pořadatelů je vytvořit na místě komorní atmosféru. Letní podvečery návštěvníkům zpříjemní hudba Vladimíra Mišíka & Etc..., -123 min nebo romské skupiny Kale.

čtvrtek 26. června -pondělí 8. září Letní Shakespearovské slavnosti Na Pražském hradě začnou slavnosti obnovenou premiérou Othella. Pokračovat budou až do září. Diváci uvidí v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a v Lichtenštejnském paláci šest inscenací, premiérově Komedii plnou omylů a z loňského ročníku například Bouři s Janem Třískou v hlavní roli.

Autor:

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...