Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

PŘESTUPY MANAŽERŮ

Česko

Ľubomír Bratko výkonným ředitelem Unileveru

Novým výkonným ředitelem společnosti Unilever pro Českou republiku bude od ledna 2011 jmenován Ľubomír Bratko, který v současnosti zastává funkci obchodního ředitele společnosti Unilever Česká republika.

Tato funkce mu zůstává i nadále. Výkonným ředitelem Unileveru v České republice byl od roku 2007 Antonín Jiroušek.

Ten se rozhodl po 19 letech společnost Unilever opustit. Ľubomír Bratko pracuje pro společnost Unilever již 15 let. V roce 1995 nastoupil na pozici Sales Manager na Slovensku. Během své kariéry nasbíral zkušenosti v několika funkcích - pracoval jako manažer nákupu a logistiky v továrně v Zábřehu na Moravě a později zastával funkci Customer Service & Logistics Manager pro Českou i Slovenskou republiku.

Unilever je firma, která ovládá několik potravinářských a drogistických značek.

Sascha Bock v představenstvu Victoria Volksbanken

Novým členem představenstva se stal Rakušan Sascha Bock, jeho odpovědností ve společnosti jsou finance. Vystřídal v představenstvu Kurta Rösslera. Sascha Bock vystudoval Wirtschaftsuniversität ve Vídni, obor účetnictví a bilancování, controlling a finanční právo. Od listopadu 2010 je členem představenstva Victoria Volksbanken pojišťovny, a. s., a má na starosti finance. Do pojišťovny přichází z centrály ERGO IS a nahrazuje v jejím představenstvu místopředsedu Kurta Rösslera, který nedávno zemřel. Sascha Bock má pracovní zkušenosti mimo jiné z firem Wiener Städtische Versicherung VIG, Finanzpartner a Bulgarski Imoti.

Thierry Antinori předsedou představenstva Austrian Airlines

Dozorčí rada Austrian Airlines na svém zasedání jmenovala Thierryho Antinoriho předsedou představenstva. Nový předseda, který doposud zastával pozici Chief Marketing Officer v představenstvu společnosti Lufthansa German Airlines, se pozice ujme s platností od 1. dubna 2011. Včerejším rozhodnutím dozorčí rady se počet křesel v budoucím představenstvu zvýší na tři -dalšími členy představenstva zůstávají Peter Malanik a Andreas Bierwirth.

Tomasz Szymaňski jednatelem Unipetrolu RPA

Unipetrol oznamuje změnu ve statutárním orgánu společnosti Unipetrol RPA. Tomasz Szymaňski byl dnes zvolen novým jednatelem společnosti Unipetrol RPA, s. r. o. Nahradil Piotra Jaceka Cieslaka, který rezignoval.

Společnost Unipetrol RPA má po této změně i nadále pět jednatelů. Kromě nově jmenovaného Tomasze Szymaňského zůstávají ve funkcích jednatelů také Ivan Ottis, Artur Pazdzior, Marek Switajewski a Mariusz Kedra.

Pan Szymaňski pracoval 15 let na pozicích v oblasti finančního řízení, kde získal zkušenosti mimo jiné v ekonomickém oceňování a hodnocení a také ve finančním a obchodním controllingu. V současnosti je také ředitelem oddělení obchodního controllingu petrochemického segmentu PKN Orlen.

Luboš Kučera posílil skupinu AWT

Bývalý generální ředitel společnosti Unipetrol Doprava Luboš Kučera se stal novou posilou mezinárodní dopravní a logistické skupiny AWT, ve které zastává od konce listopadu funkci ředitele pro železniční zasilatelství. V této funkci bude mít především na starosti rozvoj železniční spedice jakožto důležité obchodní aktivity skupiny AWT. Dále pak integraci firem a jejich částí zabývajících se zasilatelstvím do jedné ze samostatných divizí. Kučera nastoupil do skupiny Unipetrol v roce 1993. Od roku 2003 pak působil ve společnosti Unipetrol Doprava.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!