Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

PŘESTUPY MANAŽERŮ

Česko

Klimczak ředitelem Akzo Nobel Coatings

Do funkce generálního ředitele Akzo Nobel Coatings CZ, která vyrábí barvy a další nátěrové hmoty, byl s okamžitou účinností nově jmenován Adam Klimczak. Před svým příchodem do české pobočky Akzo Nobel zastával Adam Klimczak funkci obchodního manažera Akzo Nobel Decorative Paints pro Polsko, kde působil od roku 2005. Další profesní zkušenosti získal na obchodních pozicích ve společnostech Animex -Smithfield Foods, Japan Tobacco International a RJ Reynolds Tobacco Company. Klimczak vystudoval Fakultu tělesné výchovy na univerzitě v Poznani a Akademii managementu na Harvard Business School.

Polman šéfem Sandvik Chomutov Precision Tubes

Na pozici generálního ředitele a jednatele švédské společnosti Sandvik Chomutov Precision Tubes, s. r. o., výrobce trubek pro podmořskou těžbu ropy a jaderný průmysl, byl od března jmenován Jiří Polman.

Polman poslední rok působil jako manažerský konzultant nejrůznějších firem. Předtím dva roky zastával pozici obchodního ředitele a člena představenstva ve firmě Tatra, a. s. Svou kariéru zahájil v roce 1990 ve firmě DuPont, pro kterou pracoval v Ženevě, Frankfurtu nad Mohanem, Praze a Kolíně nad Rýnem, kde naposledy zastával pozici ředitele divize Performance Coating pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Jiří Polman vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze a doktorát získal na Ústavu organické chemie a biochemie ČSAV.

Riegel povede marketing Intersnack

Společnost Intersnack, do jehož portfolia patří značky Bohemia, Slovakia a Canto, má nový marketingový tým. Na pozici ředitele marketingu nastoupil Michal Riegel, pozice brand manažerů obsadili Jaroslav Ďurkovský a Marek Gold. Cílem nového týmu je posilovat image především značky chipsů Bohemia. Michal Riegel přichází s desetiletými zkušenostmi marketingového manažera ze společnosti Stock Plzeň-Božkov. Během své kariéry působil také ve společnosti Opavia. Riegel studoval na nizozemské Arnhem Business School a na Západočeské univerzitě v Plzni.

Rouffet šéfuje obalovnám a lomům skupiny Eurovia CS

Od začátku března vede oblast Obalovny a lomy stavební skupiny Eurovia CS Eric Rouffet. Přichází ze Slovenska, kde v rámci skupiny stál dva roky v čele společnosti Eurovia SK. Mezi první úkoly, které na Rouffeta čekají, patří dokončení fúze společností Eurovia Kamenolomy a Eurovia Stone CZ.

Eric Rouffet na pozici ředitele oblasti Obalovny a lomy vystřídal generálního ředitele Martina Borovku, který tuto funkci zastával dočasně. Rouffet se na Slovensku podílel na vzniku společnosti Eurovia - Cesty, přímého předchůdce Eurovia SK, a od roku 2009 působil ve funkci generálního ředitele. Ve Francii Rouffet vystudoval univerzitu École Centrale, obor stavebnictví, a hned po studiích svoji kariéru spojil se společností Eurovia.

Maloobchodní sekce Cushman & Wakefield má dva nové členy

Tomáš Beránek a Veronika Tebichová posílili tým pronájmu maloobchodních nemovitostí v Cushman &Wakefield. Tomáš Beránek nastupuje na pozici senior negotatior a bude se věnovat hlavně pronájmu obchodních jednotek. Beránek přichází ze společnosti CB Richard Ellis, kde měl od roku 2007 na starosti pronájem obchodních prostor.

Veronika Tebichová se po roce vrací z mateřské dovolené. Tebichová pracuje v týmu zaměřeném na pronájmy nových nákupních center. Do Cushman & Wakefield nastoupila v roce 2004. Maloobchodní tým Cushman & Wakefield pracuje pro přední developery na straně pronajímatelů a mezinárodní obchodní řetězce i místní obchodníky na straně nájemců.. Tým pracoval například na pronájmu obchodních center Palladium, Olympia Brno, Nisa Liberec a dalších.