Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Převlékám se i několikrát denně

Česko

SÍLA VZHLEDU

Často se nestává, že by se někdo rozhodl radikálně měnit svoji garderobu. V případě Jiřího Pácala, ředitele společnosti Central Europe Holding, to má ale dobrý důvod. „Za léto jsem zhubl sedmnáct kilo, a tak jsem byl nucen kompletně vyměnit svůj byznys šatník,“ uvádí s potěšením v hlase Pácal.

Do obchodu s oděvy vchází Jiří Pácal s jasnou představou, a pokud tyto parametry oděv či doplněk splňuje, koupí ho a dál už nehledá. „Jednám impulzivně a nejraději chodím nakupovat sám, protože když mi někdo radí, tak to trvá dlouho,“ dodává.

Odborník na realitní trh si nikdy nerozmýšlí den dopředu, co si vezme na sebe. „Záleží na tom, jak se vyspím a s kým mám ráno schůzku. Většinou se ale během dne několikrát převlékám. Nad kanceláří mám totiž byt, což je obrovská výhoda. Do práce ale v žádném případě nechodím v riflích. Pokud chci zvolit ležérnější oblečení, pak jsou to volnější kalhoty a tričko nebo košile.“

Pokud jde v Praze nakupovat kvalitní oblečení, jeho kroky míří nejčastěji do Pařížské ulice a na Příkopy. „Chodím rád do Černé růže, kde je obchod Pierre Cardin, a pak do Bugatti v Břehové ulici,“ vypočítává. Často utrácí i za doplňky – pásky nebo kravaty. „Mám asi stovku kravat, ale mnohé z nich jsem na sobě ještě nikdy neměl. Tíhnu hlavně k těm červeným.“

1. Oblek – Ermenegildo Zegna

Mám doma asi čtrnáct obleků, které střídám. Tento od italské značky Ermenegildo Zegna mám asi měsíc a koupil jsem ho za 25 tisíc korun. Měl jsem štěstí, že byla akce, jinak jsou tyto obleky mnohem dražší. Od Zegny pochází i pásek a boty, které mám na sobě.

2. Hodinky

Doma mám hodinek vícero, ale tyto dvoje nosím nejvíce. Hodinky Omega mám už 15 let a kupoval jsem je v hodinářství Dušák. Vyšly přibližně na 56 tisíc Kč. Druhé hodinky jsou od švýcarské značky IWC Schaffhausen. Nevím to jistě, ale možná jsem v Česku jediný, kdo tento typ vlastní. Pocházejí z téhož hodinářství a jejich cena se pohybuje v řádu několika set tisíc korun. Dostal jsem je před dvěma lety jako dárek. Dobíjejí se na ruce při nošení a nesvědčí jim, když se zastaví. Když tedy jedu na delší dovolenou, dám je nějakému kamarádovi, aby je nosil a hlídal mi je.

3. Košile – Armani

Tahle je od Armaniho z Pařížské ulice (4000 Kč). Moje oblíbená kombinace je světlá košile s modrými pruhy. Košile kupuji ze všeho oblečení nejraději. Je v nich dobrý výběr a nemusím je zkoušet – sáhnu po své velikosti 41 a vím, že mi bude.

4. Aktovka – Baldinni

Je od firmy Baldinni, jejíž obchod je v Havířské ulici v Praze. Kupoval jsem ji nedávno za cenu kolem 18 tisíc korun.

Sotva jsem do obchodu vešel, tak mi padla do oka, přestože jich měli na výběr asi patnáct.

Autor: