Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Převrácený kamion blokoval příjezd do Prahy, tvoří se kolony

Česko

  9:30aktualizováno  10:57
PRAHA - Příjezd do Prahy po strakonické silnici R4 ráno zkomplikovalo několik dopravních nehod. Na 3. kilometru havaroval na namrzlé vozovce kamion se štěrkem, za ním pak další řidiči nedobrzdili.

Převrácený kamion - ilustrační foto foto: ČTK

Od 10:15 je podle policejní mluvčí Štěpánky Zatloukalové průjezdný jeden pruh. O případných zraněných neměla informace. Ve směru od Příbrami do Prahy se tvoří dlouhé kolony. Auta kvůli náledí havarovala také na silnici R6 a ve Staré Boleslavi.

"U odbočky na Baně se převrátil kamion a už jsou tam další tři dopravní nehody," uvedla mluvčí. Kolem 09:30 ještě nebyl úsek průjezdný.

Na dálnici převrátil návěs, ze kterého se vysypal sypký náklad a zatarasil levý jízdní pruh. Řidiči museli místem komplikovaně projíždět.

Později byl úsek kvůli vyprošťování havarovaného auta zcela uzavřen. Další nehody se staly před tímto místem nedaleko vysílače Cukrák.

Havarovala tam dodávka a dvě osobní auta, dodávka po nehodě zůstala stát napříč jízdním pruhem. Komplikovaná situace byla ráno a dopoledne i na ostatních místech regionu.

Tři osobní vozidla havarovala na sjezdu z R6 u Jenče a hromadná nehoda byla hlášena i ve Staré Boleslavi. "Ve směru na Mělník je v sobě sedm vozidel, z toho jedno patří hasičům," uvedla mluvčí.

Tyto úseky jsou podle ní zatím průjezdné, ale očekává se, že tam bude kvůli vyprošťování aut na nějakou dobu omezen nebo zcela zastaven provoz. Kolem Prahy se podle Zatloukalové od rána do 09:30 stalo již devět nehod.

Hořící kamion u hranic

Zhruba půl hodiny byla ráno zavřená dálnice D8 směrem do Německa. Na 82. kilometru hořel kamion, který se ale podařilo rychle odklidit do odstavného pruhu, a nyní už je kvůli němu jen snížená rychlost.

"Silnice už je normálně průjezdná, vozidlo už nebrání provozu a v odstavném pruhu probíhá jeho dohašování," řekl v 7:40 dispečer řehlovického oddělení dálniční policie.

Autoři: ,