Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pavel se zastal své mluvčí Řehákové: Bylo to adekvátní atmosféře, bude lepší než Ovčáček

Prezidentské volby 2023

  12:07
Petr Pavel se zastal své mluvčí Markéty Řehákové. Ta na sebe v sobotu výrazně upozornila živelným projevem poté, co novinářům a Pavlovým podporovatelům ohlašovala na tiskové konferenci příchod nově zvoleného prezidenta. Podle Pavla ale emoce Řehákové nepřekročily hranici, na Hradě s ní počítá.

Prezidentské volby 2023

Sledovat další díly na iDNES.tv

Řeháková se stala v sobotu nechtěnou hvězdou sociálních sítí. Spousta komentářů se do ní „opřela“ s tím, že takhle by nová mluvčí hlavy státu rozhodně reagovat neměla.

Prezident Pavel měl ale pro její reakci pochopení.

„Způsob, jakým vedla tiskovou konferenci, vyjadřoval emoce, ale rozhodně ne špatné. Byly pochopitelné. Pro mě to nebylo nic, co by překročilo hranice. Nevidím důvod to vidět kriticky, svým způsobem to k tomu patřilo,“ řekl Pavel.

Potvrdil svá slova ze sobotního rozhovoru pro Českou televizi z Národního muzea, že její nominace na post šéfky tiskového odboru prezidenta platí.

Druhé kolo prezidentských voleb 2023

„Říkal jsem jí, že nemusí brát hodnocení sociálních sítích jako bernou minci. Ten svět nereflektuje realitu,“ řekl také prezident v Partii. Dodal, že si myslí, že jako mluvčí bude lepší, než současný hradní hlas Jiří Ovčáček.

„Měl snahu sám interpretovat nejen prezidenta, ale i premiéra. Taková role mu nepříslušela, nekomunikoval moc dobře s novináři,“ kritizoval Pavel Ovčáčka. „U Markéty Řehákové s tím problém nebude,“ slíbil.

Sám zvolený prezident řekl, že s médii chce dál jednat otevřeně a vstřícně. „S médii jsem vždy jednal otevřeně a vstřícně, toho se chci držet. Když bude vztah korektní, bude to fungovat. Když s někým jednáte slušně, jednají slušně i s vámi,“ dodal Pavel v Partii.

Máte pochopení pro emoce mluvčí Řehákové při oznámení Pavlova vítězství?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00neděle 5. února 2023. Anketa je uzavřena.

Ano, ale příště si určitě dá pozor.5994
Ne3024
Autor: