Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Česko

Pavel poobědval s Fialou. Rozebírali ekonomiku, Ukrajinu či NATO

Prezident Petr Pavel poobědval s premiérem Petrem Fialou (ODS). Jednali o ekonomickém výhledu České republiky nebo o bezpečnostní situaci na Blízkém východě a na Ukrajině. foto: síť X @P_FialaAP

V úterý jednal prezident Petr Pavel u společného oběda s premiérem Petrem Fialou (ODS) o ekonomickém výhledu České republiky nebo o bezpečnostní situaci na Blízkém východě a na Ukrajině. Fiala uvedl, že se shodli na potřebě dodržování spojeneckých závazků v Severoatlantické alianci (NATO) a investování do bezpečnosti země.
  15:29

Na sociální síti X to uvedla prezidentská kancelář.

Hrad uvedl, že šlo o pravidelnou a plánovanou schůzku. Naposled spolu prezident s premiérem i s manželkami poobědvali 3. ledna, tehdy to ale bylo spíše společenské setkání. Předtím Pavel obědval s Fialou také koncem října, tématy byly situace na Blízkém východě, vládní konsolidační balíček, státní rozpočet nebo energetická bezpečnost.

„S panem prezidentem jsme se na pravidelném obědě bavili o ekonomickém výhledu Česka na rok 2024 a mluvili jsme také o současné bezpečnostní situaci ve světě – především na Blízkém východě a na Ukrajině,“ uvedl Fiala. „Shodli jsme se na tom, že je potřeba dodržovat spojenecké závazky v NATO a investovat do naší bezpečnosti,“ dodal.

V úterý přijme Pavel na Pražském hradě také ministryni obrany Janu Černochovou (ODS).

Autoři: ,

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...