14. dubna 2019 9:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nočním požáru obchodu ve Frenštátě pod Radhoštěm se zranilo pět lidí

Sanitka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sanitka - ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) Pět lidí utrpělo zranění při nočním požáru ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Hořel obchod v přízemí, do bytů nad ním šel kouř. Tři lidi zachraňovali hasiči ze střechy, kam utekli před ohněm.

Požáru v prodejně podle něj předcházela exploze. Příčiny zatím nejsou známy. „Co bylo příčinou výbuchu, šetří specialisté z řad Policie České republiky ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že čtyři pacienty odvezly sanitky do nemocnice v Novém Jičíně. Jednoho muže zasahující lékař prohlédl na místě, ale nebylo potřeba jej ošetřit. „Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci,“ uvedl Humpl.

Hořet začalo v sobotu kolem 23:15. Deset lidí podle Kozáka budovu opustilo, ještě než tam dorazili hasiči. „Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího objektu, odkud je po žebřících zachránili hasiči, bylo mezi nimi i jedno dítě,“ uvedl mluvčí.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz