Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Při nočním požáru obchodu ve Frenštátě pod Radhoštěm se zranilo pět lidí

Česko

  9:40
Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) - Pět lidí utrpělo zranění při nočním požáru ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Hořel obchod v přízemí, do bytů nad ním šel kouř. Tři lidi zachraňovali hasiči ze střechy, kam utekli před ohněm.
Sanitka - ilustrační foto

Sanitka - ilustrační foto foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

Požáru v prodejně podle něj předcházela exploze. Příčiny zatím nejsou známy. „Co bylo příčinou výbuchu, šetří specialisté z řad Policie České republiky ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že čtyři pacienty odvezly sanitky do nemocnice v Novém Jičíně. Jednoho muže zasahující lékař prohlédl na místě, ale nebylo potřeba jej ošetřit. „Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci,“ uvedl Humpl.

Hořet začalo v sobotu kolem 23:15. Deset lidí podle Kozáka budovu opustilo, ještě než tam dorazili hasiči. „Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího objektu, odkud je po žebřících zachránili hasiči, bylo mezi nimi i jedno dítě,“ uvedl mluvčí.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...