Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příbram povede slovenský kouč

Česko

PŘÍBRAM Novým trenérem fotbalistů Příbrami se stal Slovák Karol Marko, který naposledy vedl ve druhé lize Jihlavu. Potvrdil to majitel středočeského klubu Jaroslav Starka. Petr Čuhel, jenž vedl Příbram v posledních čtyřech kolech letošní sezony místo Itala Massima Moralese, odchází do Mladé Boleslavi, kde bude asistentem Dušana Uhrina mladšího.

Čuhel sice splnil zadaný úkol a středočeský klub pomohl udržet v dramatickém závěru v nejvyšší soutěži, ale po skončení ligy prý sám projevil zájem vrátit se do Boleslavi. Tam společně s Uhrinem zažil úspěšnou spolupráci. V roce 2006 klub přivedli ke druhému místu v lize, o rok později pak ke třetímu.

„Bylo to Petrovo přání, nechtěli jsme mu bránit. Za to, co tady odvedl, mu musíme poděkovat. Je to výborný člověk a trenér a třeba se ještě potkáme,“ uvedl Starka na adresu Čuhela, který do Příbrami přišel jako Moralesův asistent loni v červenci. Po Čuhelově odchodu padla Starkova volba na Marka. Ten má podle Starky v Příbrami smlouvu na dobu neurčitou.

„Bude se to odvíjet od dosažených výsledků, jako je tady zvykem. Já si jen přeju, aby naše spolupráce byla co nejdelší,“ řekl Starka. Asistentem v Příbrami by měl dál zůstat Jiří Ryba, někdejší reprezentant v desetiboji, který dříve působil jako kondiční kouč i v Mladé Boleslavi. Trenérský štáb jako kouč brankářů rozšíří František Kopač, jenž už má s působením na příbramské lavičce zkušenosti z let 2003 a 2004. Marko si z Jihlavy možná přivede asistenta Josefa Vrzáčka. Do Jihlavy přišel před rokem a půl a letos klub dovedl ke třetímu místu ve druhé lize. V Příbrami, která se zachránila až v posledním kole, čeká třiačtyřicetiletého kouče premiéra v nejvyšší české soutěži. „Karola znám delší dobu, líbí se mi jeho názory na fotbal. Proto jsem mu dal šanci,“ vysvětlil Starka.

Ve slovenské lize Marko vedl AS Trenčín. Jako asistent působil například v polském Górniku Zabrze či Ružomberku po boku Petra Uličného. Ve svém trenérském životopise má bývalý druholigový hráč například angažmá v mexickém klubu Acapulco.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...