Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příbram sází na mladé závodníky

Česko

CYKLISTIKA

PRAHA Nedělním závodem BrnoVelká Bíteš-Brno vstoupí do sezony s celou domácí špičkou stáj CK Windoor's Příbram, která patří do kontinentální kategorie. V týmu jsou hlavně jezdci kategorie do 23 let. Kapitánem je loňský vítěz Českého poháru František Paďour, kterému je teprve dvacet.

„Měl bych roli kapitána unést. Máme v týmu kamarádské vztahy, určitě se nějak domluvíme. Je to pro mě motivující, budu mít větší zodpovědnost,“ říká odchovanec dobříšské cyklistiky, jehož letošním cílem je probojovat se na MS ve Varese. „K tomu bude potřeba být vidět po celou sezonu. Kdybych skončil na šampionátu do desátého místa a během celé sezony se ukazoval v popředí pelotonu, měl bych šanci dostat se do zahraniční stáje.“ Vedle domácích akcí by stáj ráda startovala i na Světových pohárech do 23 let, kam ji však musejí pozvat pořadatelé. Příbramští pojedou i nejstarší domácí etapový závod Lidice a klasiku PrahaKarlovy Vary-Praha.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat