Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Příjmy z Primy dám do vědy, říká Šmucler

Česko

PRAHA Stává se televize Prima někdejší Novou? Soudě podle jmen manažerů a lidí na obrazovce ano. Výkonným ředitelem Primy je od dubna někdejší manažer Novy Petr Chajda. Zpravodajství šéfuje bývalá vůdčí osobnost „nováckých“ Televizních novin Pavel Zuna, provází i soutěží Ber nebo neber. Teď Prima přilákala dalšího protagonistu dřívějších pořadů Novy jako Tabu či 1 proti 100 - Romana Šmuclera.

Na Primě má uvádět soutěžní kvíz Milionář, jehož českou verzi podle stejné zahraniční licence vysílala v minulosti právě Nova. „Na konkurz mě pozval z Primy Rostislav Uher a pak tým, který soutěž chystá, mimo jiné Jiřina Pokorná a Ivan Rössler,“ přiblížil LN Šmucler. Už nepřekvapí, že Rössler býval dlouholetým šéfem zábavy na Nově, Jiřina Pokorná do předloňska ředitelkou výroby Novy a Uher se Zunou před časem připravovali show Česko hledá SuperStar - na Nově.

Moderování jako koníček Roman Šmucler, dentista a majitel pražské kliniky estetické medicíny, si v televizi oddychne od operací. Několik let prý patřil „k rekordmanům v počtu zavedených zubních implantátů a laserových operací“: „Ještě před nabídkou k návratu do televize jsem si letošek naplánoval jako rok, kdy budu méně operovat a více se věnovat sepisování vědeckých prací a organizování nových projektů, neboť se mi už podařilo vychovat své nástupce.“ Nabídka Primy ještě víc omezí jeho lékařskou praxi. „Ale vědě se chci naopak věnovat víc. Třeba všechny příjmy z televize vložím do vybavení své výzkumné laboratoře,“ plánuje. „Moderování je pro mě koníček, který vyvažuje stres z medicíny a podnikání,“ říká.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!