Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Šestinásobný primátor. Do čela Teplic opět usedne Kubera z ODS

Česko

  15:59aktualizováno  17:57
TEPLICE - Už pošesté ho zvolili do čela města. V Teplicích bude opět primátorem Jaroslav Kubera (ODS). V tajné volbě získal od zastupitelů 14 hlasů, tedy o hlas více než má koalice.

Jaroslav Kubera s tričkem, které hlásá „Za všechno můžu já“ před radnicí v Teplicích. foto: MAFRA - Iveta Lhotská

Jednou z motivací, proč se Kubera postavil do čela kandidátky, byla situace v ODS. „Původně jsem už nechtěl kandidovat, ale samozřejmě mě mrzí stav ODS celorepublikově a toto je malá drobná pomůcka, že jsme neztratili všechny pozice. A je to důkaz, že když je člověk skromný a pokorný, tak se dá i s pravicovou politikou prorazit,“ řekl Kubera.

ČTĚTE TAKÉ:

V následujících čtyřech letech chce spolupracovat nejen s koaličními partnery, ale i s opozicí. „Mají úžasnou chuť a aktivity, je spousta věcí, kde se shodneme, kde žádný problém nebude,“ doplnil Kubera.

Protikandidáti

Kuberovi protikandidáti Jiří Řehák (Volba PRO!Teplice) a Jaromír Kohlíček (KSČM) získali deset, respektive tři hlasy. Na spolupráci se dohodly vítězná ODS s ČSSD a TOP 09. Náměstky primátora zastupitelstvo zvolilo Hynka Hanzu (ODS) a Radku Růžičkovou (ČSSD). „Chci pracovat nejen pro 27 zastupitelů, to by bylo málo, ale především pro město,“ řekl po svém zvolení Hanza, který bude prvním náměstkem druhé volební období.

Volba PRO!Teplice navrhla na primátora Jiřího Řeháka. Ve svém kandidátském projevu označil Kuberovo působení v Teplicích za vládu jednoho muže. Kubera ve svém projevu detailně představil programové prohlášení nové koalice. V tom jsou programové priority všech stran zastoupených v zastupitelstvu.

Koalice má v 27členném zastupitelstvu jen 13 hlasů. Jedním z radních se má stát i osmnáctiletý student Dominik Feri za Hnutí Teplice - TOP 09.

Vizitka Jaroslava Kubery

Senátor Jaroslav Kubera (ODS)

Datum a místo narození: 16. února 1947 v Lounech

Vzdělání: vystudoval gymnázium, studium matematiky na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně ani zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze nedokončil

Současné funkce: senátor (od 2000) a teplický primátor (od 1994; do 2002 starosta), předseda senátorského klubu ODS

Kariéra: v letech 1967 až 1969 pracoval v oddělení dovozu Sklo Unionu Teplice a do roku 1990 v obchodním oddělení Elektrosvitu Teplice, v letech 1990 až 1994 byl tajemníkem Městského úřadu Teplice; v Senátu, kde působí od roku 2000, byl mimo jiné předsedou mandátového a imunitního výboru

Členství a funkce v politických stranách: členem ODS je od 1992, nyní je místopředsedou oblastního sdružení strany v Teplicích; na přelomu let 1967 a 1968 byl členem KSČ

Zdroj: ČTK

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...