Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Příměstské autobusy budou končit na Hájích

Česko

  12:04
PRAHA - Cestující v Praze čekají od neděle výrazné změny v dopravě. Jedná se především o přesměrování příměstských autobusů ke stanici metra Háje a omezení autobusové dopravy z Radotína. Posílit by měly vlaky pražské integrované dopravy.
Autobus - ilustrační foto.

Autobus - ilustrační foto. foto: Juliana KřížováLidové noviny

Pavel Procházka, který je pověřený řízením společnosti Ropid řekl, že železniční doprava v pražské příměstské dopravě posílí o 33 procent. "Posílena bude především tam, kde byla završena modernizace trati. Jde například o trať do Strančic a Radotína," uvedl Procházka. Ze Strančic pojedou vlaky ve špičce každých 15 minut, z Radotína pak každých deset minut.

Novinkou bude od neděle také přesměrování příměstských autobusů z oblasti Uhříněvsi a Říčan, které dosud končily u stanice metra Depo Hostivař, ke stanici Háje. Jde o spoje číslo 381, 382, 383 a 387, přičemž linka 393 bude zrušena a sloučena se souběžným spojem 383.

Hlavním důvodem je podle Procházky to, že autobusy nabíraly u Hostivaře zpoždění až několik desítek minut. "Směrem na Háje je průjezdnost lepší," poznamenal Procházka.

Cestující z Radotína budou muset od neděle více využívat vlakové spojení, Ropid totiž omezí autobusové spojení mezi Radotínem a nádražím Praha - Smíchov. Linka 204 bude jezdit pouze v pracovní dny do 20:30, linka 244 bude v pracovní dny večer a celodenně o víkendech spojovat pouze radotínské sídliště a nádraží.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!