Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Princezna Madeleine ruší svatbu

Česko

STOCKHOLM Švédská princezna Madeleine, nejmladší z dětí krále Carla XVI. Gustafa a královny Silvie, zrušila své zasnoubení s právníkem Jonasem Bergströmem. Oznámil to na svých internetových stránkách královský dvůr. Potvrdily se tak dohady médií, která spekulovala o rozchodu páru.

Již 13. dubna královna Silvia oznámila odklad jejich svatby. „Letos žádná svatba Madeleine bohužel nebude,“ řekla královna deníku Aftonbladet. Nyní dvůr v oficiálním prohlášení uvedl, že snoubenci se „po zralé úvaze rozhodli, že nejlepší pro oba bude jít nadále oddělenými cestami“. Současně také vyzval média, aby princeznu a jejího exsnoubence nechala v klidu a „usnadnila jim tak jejich nelehkou situaci“, píše agentura AP.

V uplynulých měsících se v tisku objevily informace, že sedmadvacetiletá Madeleine a její jednatřicetiletý snoubenec Jonas se navzájem vzdalují a zřekli se i svého společného bytu ve švédské metropoli. Podle bulvárního tisku Madeleine na Jonasovi vadilo, že tráví tolik času svou advokátní praxí, místo toho, aby se věnoval jí a byl jejím doprovodem na četných večírcích, na které byla dosud zvyklá. Dalším problémem byly víkendy, které chtěl trávit se svými kamarády. Objevily se i zprávy, že měl vztah s jinými ženami.

Rozchod Madeleine s advokátem ale již brzy zanikne v přípravách na svatbu korunní princezny a dědičky trůnu Victorie, kterou celá země netrpělivě očekává. Dvaatřicetiletá následnice trůnu si 19. června vezme šestatřicetiletého Daniela Westlinga, s nímž se seznámila v roce 2001 ve fitness centru.

Král Carl XVI. Gustaf ale podle bulváru z rozchodu Madeleine s Jonasem nejspíš nemá zrovna radost. Bergström byl prý považován za vhodnějšího zetě královské rodiny než Westling, obyčejný trenér z „malých poměrů“. Victoria si ale svou lásku prosadila a jejich vztah zatím vypadá nadějně.

Princezna Madeleine Thérese Amelie Josephine, příjmením Bernadotteová, princezna švédská, vévodkyně z Hälsinglandu a Gästriklandu, je třetí v nástupnictví na švédský trůn. Před absolventkou etnologie a historie ze Stockholmské univerzity, kde před čtyřmi lety promovala, je kromě Victorie ještě bratr Carl Philip.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...