Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Probuzení po Benátské noci: vykradené stany, dvě auta zmizela

Česko

  10:19
MALÁ SKÁLA - Zloději okradli od pátečního večera do dnešního dopoledne v Malé Skále na Jablonecku nejméně pět návštěvníků hudebního festivalu Benátská noc. Připravili je o dvě auta, klíče k jednomu z nich získali v noci na dnešek ve stanu.

17. ročník hudebního festivalu Benátská noc se koná 24. až 26. 7. v Malé Skále u Turnova. foto: ČTK

Informovala o tom jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová. "Neznámý pachatel odcizil klíče od Peugeotu 206 a odjel s ním. V noci na dnešek se ztratily věci ze dvou dalších stanů v kempech. Zloději sebrali fotoaparáty, doklady nebo mobil. Pravděpodobně se stalo ještě více krádeží, zatím je ale nemáme ohlášené," uvedla Sochorová.

V noci na sobotu zloději ukradli v Malé Skále Opel Vectra a v jednom stanu sebrali batoh s fotoaparátem.

Policisté varují návštěvníky Benátské noci, ať si nenechávají ve stanech žádné peníze, telefony, fotoaparáty, cennosti a především klíče od svých aut. Radí jim, aby je nosili s sebou.

Na Benátskou noc letos dorazilo rekordní množství fanoušků. V noci na dnešek se jich v přírodním hledišti u řeky Jizery sešlo okolo 20.000.

Festival končí v pondělí večer. Policisté do dnešního dopoledne nezasahovali při žádných větších výtržnostech. Jako každý rok se i nyní vyskytly problémy se špatně zaparkovanými auta. Policisté jich nechali ze zákazů stání odtáhnout zatím 16.

Autoři: ,

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...