Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prodej na splátky už není tak atraktivní

Česko

PRAHA Firma GE Money Multiservis, kdysi tuzemská jednička ve splátkovém prodeji, se začala stahovat z některých obchodních řetězců.

Prodej drobného zboží na splátky podle ní není perspektivní. Uvedla to včerejší Mladá fronta Dnes. Podle mluvčího skupiny GE Money Milana Kříže firma se splátkovým prodejem nekončí, z některých řetězců se stáhla, protože „optimalizuje“ svou prodejní síť.

Kříž připustil, že splátkový prodej není pro společnost tak atraktivní jako dřív. „Dlouhodobě dochází ke změně chování zákazníků, kteří se odklánějí od tradičního splátkového prodeje ke kreditním kartám. Nákup na splátky využívají spíše pro větší investice,“ řekl deníku.

Mluvčí řetězce s domácími spotřebiči Euronics Bohuslav Komín MFD potvrdil, že GE Money ke konci minulého roku firmě oznámila, že odchází z tohoto trhu a že s tím Euronics má počítat. Zdůvodnili to tím, že segment splátkových prodejů pro ně už není zajímavý, dodal Komín.

Multiservis skončil také u nábytkářského diskontu Möbelix nebo u prodejce zahradní techniky a bazénů Mountfield, který se s firmou nedohodl na podmínkách. Už na začátku loňského roku spolupráci s GE Money Multiservis ukončil řetězec Ahold provozující v Česku supermarkety a hypermarkety Albert.

Pod značkou GE Money Multiservis firma poskytuje i kreditní karty, hotovostní půjčky a nabízí financování aut. Tyto tři produkty tvoří podle Kříže většinu podnikání Multiservisu a firma na nich nic nemění.

Poznamenal, že splátkový prodej je již delší dobu pouze malou částí aktivit GE Money Multiservis. Lidé podle něj mohou v prodejnách, kde firma přestala splátkový prodej nabízet, nakupovat na její kreditní karty, napsala včerejší MFD.

***

Zákazníci se odklánějí od tradičního splátkového prodeje ke kreditním kartám

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...