Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prokletí Sereny? Heninová

Česko

Naštvaná Williamsová přišla mezi novináře jen proto, že nechtěla platit pokutu

NEW YORK/PRAHA Čtvrtfinále Roland Garros. Čtvrtfinále Wimbledonu. A nakonec čtvrtfinále US Open. Třikrát za sebou se letos na grandslamových turnajích v boji o postup mezi poslední čtyři utkaly Justine Heninová a Serena Williamsová. Pokaždé zvítězila současná světové jednička z Belgie...

A poslední porážka na US Open bolí mladší ze sester Williamsových zdaleka nejvíc. Zklamaná Serena přišla po zápase, který prohrála 6:7 a 1:6, na tiskovou konferenci v baseballové čepici, aby zakryla vlhké oči. Moc se jí to ale nedařilo. „Nechci dostat pokutu, to je jediný důvod, proč jsem tady,“ obrátila se na novináře s tím, že platit penále 10 000 dolarů za neplnění mediálních povinností se jí nechce. „Nemůžu si dovolit platit pokuty, když pořád prohrávám,“ dodala kysele.

Smutek se v ní očividně mísil se vztekem. „Vážně se mi o tom nechce mluvit. Nemám ten výsledek jak vysvětlit.“ Na otázku, v čem byl její poslední souboj s Heninovou podobný předešlým dvěma prohrám, jen zavrčela: „Nevím. Nějaké další otázky?“ Demoralizuje ji třetí porážka od Heninové? „Ne. Jsem strašně šťastná,“ kontrovala sarkasticky. Výhru soupeřky přičítala i náhodě. „Zahrála spoustu šťastných míčů a já jsem udělala hodně chyb,“ dodala.

Zato Heninová si výhru vychutnávala plnými doušky. „Jsem úplně spokojená, na své hře jsem nenašla nic negativního,“ prohlásila Belgičanka.

„Serena hrála doma. Čekalo se, že dojde daleko.

Měla motivaci.

Takže o to je výhra cennější.“

Heninová na kurtu splnila, co si předsevzala.

„Proti Sereně je důležité hrát dobře od prvního míče. Ona ráda kontroluje výměny, ale nemá ráda, když se dostane pod tlak,“ popisovala taktiku.

Světová jednička se nezúčastnila letošního Australian Open, protože se vyrovnávala s rozvodem. Po návratu ale září jako dříve. „Dokázala jsem se otřepat z těžké situace a letos jsem toho dokázala už hodně,“ uzavřela.

Muži - 4. kolo: Ferrer (15) - Nadal (2) 6:7 (3:7), 6:4, 7:6 (7:4), 6:2, Djokovič (3) - Monaco (23) 7:5, 7:6 (7:2), 6:7 (6:8), 6:1. Čtvrtfinále: Davyděnko (4) - Haas (10) 6:3, 6:3, 6:4. Čtyřhra - semifinále: Aspelin, Knowle (10) -Benneteau, Mahut 7:6 (7:2), 1:6, 6:3. Junioři - 2. kolo: JEBAVÝ (8) - Inzerillo 6:3, 7:6 (7:1). Ženy - čtvrtfinále: Heninová (1) - S. Williamsová (8) 7:6 (7:3), 6:1, Čakvetadzeová (6) - Peerová (18) 6:4, 6:1, Kuzněcovová (4) - Szavayová 6:1, 6:4. Čtyřhra -čtvrtfinále: Dechyová, Safinová (7) - Srebotniková, Sugijamaová (3) 7:5, 6:3, PESCHKEOVÁ, Stubbsová (6) - Morariuová, Shaughnessyová (13) 6:2, 6:2.

Autor:

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...