Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Zastřelil se nad propastí. V Macoše ukončil svůj život vězeňský dozorce

Propast Macocha foto: ČTK

Jihomoravská propast Macocha má další oběť. Na začátku víkendu do ní spadl muž středního věku. S informací přišla CNN Prima News, která současně uvedla, že se jednalo o dozorce z nedaleké věznice v Kuřimi u Brna. Ještě před pádem se muž střelil svou legálně drženou zbraní.
  21:24

„Blanenští kriminalisté prověřují okolnosti úmrtí muže, ke kterému došlo v pátek nad ránem v propasti Macocha,“ uvedl pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Pavel Šváb.

Televize také informovala, že muž se měl těsně před pádem do 138 metrů hluboké propasti ještě zastřelit svojí legálně drženou zbraní. Tělo, u kterého ležel průkaz vězeňské služby, nalezli druhý den ráno průvodci. Kriminalisté poté našli i střelnou zbraň.

Mluvčí Vězeňské služby České republiky Markéta Prunerová pro CNN Prima News uvedla, že o nešťastné události vědí. „Nicméně Vězeňská služba dosud žádné oficiální, ani bližší informace neobdržela, tudíž se k případu úmrtí v tuto chvíli vyjádřit nemůžeme,“ doplnila Prunerová.

Loni v červenci se skočit do Macochy rozhodla také žena se svými dvěma dětmi. Tragédii tehdy u Horního můstku připomínal jen opuštěný kočárek. Podle médií žena svůj čin naplánovala. Auto totiž odstavila na parkovišti a poté s dětmi chvíli seděla v restauraci. Z ničeho nic však jedno z dětí popadla do náruče, druhé vzala za ruku a přímo před návštěvníky skočila.

30. června 2023

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!