Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Proti Maltě reprezentaci asi povede Uhrin st.

Česko

PRAHA Expertní skupina fotbalového svazu doporučila, aby se trenérem národního týmu pro červnové přípravné utkání proti Maltě stal někdejší reprezentační kouč Dušan Uhrin starší. Jeho asistentem by měl být jablonecký kouč František Komňacký. Současně doporučila výkonnému výboru ČFMS, aby výběr stálého trenéra nechal až na nové vedení, které by mělo být zvoleno na valné hromadě 27. června.

Podle mluvčího expertní skupiny Jozefa Chovance se účastníci jednání shodli, že bude vhodné jednorázovým vedením mužstva pověřit Dušana Uhrina staršího, jenž je nyní bez angažmá. Podle Chovance panovala v rozhodnutí poměrně široká shoda. „Oba trenéři se těší všeobecné vážnosti a kreditu, a když s naším návrhem souhlasili, nebylo problém se už shodnout. Shoda panovala rovněž v tom, že nový trenér by se neměl volit před valnou hromadou, volba by měla být na novém výkonném výboru,“ řekl Chovanec.

Trenér chce nejsilnější tým Uhrin nabídku rád přijal, ale poukázal na to, že vše ještě musí schválit výkonný výbor. „Potěšilo mě to. Je pro mě čest, že jsem byl navržen opravdovými odborníky. Navíc nároďák je pro trenéra pořád nejvíc, i když tady jde vlastně jen o jeden zápas,“ uvedl kouč vicemistrů Evropy z roku 1996, který se už předběžně dohodl na spolupráci s Komňackým.

„Jsem velmi rád, že budeme moci spolupracovat. Františka jsem k sobě vyloženě chtěl,“ řekl.

Uhrin už má představu, jaké kroky by v případě schválení své funkce učinil. V první řadě by prý chtěl mít k ruce nejsilnější možný tým. Nesouhlasí s názorem, že proti Maltě by hráči ze zahraničních klubů měli dostat volno.

„Jde o přípravné utkání, ale nesmí se odehrát jen z povinnosti. Nároďák je ve složité situaci a už zápas proti Maltě by měl být určitou přípravou před závěrem kvalifikace. Tak, aby si z něho nový trenér mohl vzít něco prospěšného a bylo na co navazovat,“ nastínil své představy.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...