Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Psal o mafii, teď Saviano opouští Itálii

Česko

ŘÍM Roberto Saviano, který se stal ikonou boje proti mafii svou knihou Gomorra, oznámil, že má v úmyslu opustit Itálii. Saviano, jemuž vyhrožuje neapolská mafie smrtí, se tak stává prvním italským spisovatelem, který se kvůli mafii rozhodl k odchodu z vlasti. Informoval o tom italský deník La Repubblica.

„Odjedu z Itálie, alespoň na nějaký čas, a pak uvidíme,“ řekl listu spisovatel a novinář, který žije již dva roky pod policejní ochranou kvůli svému pátrání kolem neapolské mafie, z něhož čerpal podklady pro svou knihu.

Devětadvacetiletý Saviano oznámil svůj úmysl den poté co se objevily informace, že jej nejmocnější klan neapolské mafie Casalesi chce ještě před Vánocemi zavraždit. Vypověděl to jeden z členů tohoto klanu, který se rozhodl spolupracovat s policií.

„Kéž by se byl úspěch projevil jinak. Chci žít, chci mít dům. Chci se zamilovat, pít pivo mezi lidmi. Nechci, aby se o mně mluvilo jako o umírajícím,“ svěřil se Saviano listu La Repubblica.

Savianovy knihy Gomorra, která pojednává o mafii, o jejích šéfech, které uvádí jménem, a jejích klanech, se od jejího vydání v roce 2006 prodalo přes 1,2 milionu výtisků.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...