Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf

jen za 89 Kč/měsíc

Radují se Rusové s Američany

Běloruský tým nebyl daleko od překvapení, zápas ztratil až v poslední třetině

BERN Jisté je na světovém šampionátu zatím jediné. V boji o finále si to rozdají velmoce Rusko a USA. Zatímco Rusko uhájilo roli favorita ve středu horko těžko, Finové ji nezvládli.

Rusko–Bělorusko 4:3 Přestože ve středu patřili Rusové k jasným favoritům, s Běloruskem měli po většinu utkání vážné problémy. Především druhá část hry se proměnila v divokou přestřelku, v níž oba týmy třikrát skórovaly a stav zápasu byl jako na houpačce. V poslední třetině se nakonec přece jen prosadil favorit, v jehož brance nahradil nejistého Bryzgalova Jerjomenko. Ve 48. minutě Kovalčuk vyrazil na zteč, vybruslil si do střelecké pozice mezi kruhy a zamířil přesně mezi betony běloruského gólmana.

Branky a nahrávky: 26. Proškin (Kovalčuk, Těreščenko), 37. Aťjušov (Radulov, Saprykin), 38. Frolov (Radulov), 48. Kovalčuk (Morozov) - 23. Kolcov (Grabovskij, Antoněnko), 34. Antoněnko (Grabovskij, Kaljužnyj), 40. Salej (Antoněnko, Grabovskij). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Zalaski (Kan.) - Semjonov (Est.), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 8337. Třetiny: 0:0, 3:3, 1:0.

Finsko–USA 2:3 Finové sice ve čtvrtfinálovém střetnutí otevřeli skóre, ale v gólové přestřelce ve druhé části hry byli úspěšnější Američané. Autorem vítězné branky byl Suter a jeho přesná trefa znamená, že vítězové poprvé od šampionátu v Praze a Ostravě v roce 2004 mohou získat medaili. čtk Branky a nahrávky: 21. N. Kapanen (Hagman, Miettinen), 38. Hyvönen (Immonen) -31. Brown (Suter, Hainsey), 33. Oshie (Backes, Okposo), 35. Suter (Blake, C. Wilson). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Reiber (Švýc.) - BLÜMEL, De Haan (Kan.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 9334. Třetiny: 0:0, 2:3, 0:0.