Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rajnoch: Máme sílu se zachránit

Česko

Do Německa přestoupil, protože hledal novou fotbalovou výzvu. „Moje pocity jsou teď ale hodně spojené se sobotním nevydařeným vstupem do ligy,“ říká trochu smutně Jan Rajnoch (27) po prohraném zápase s Hoffenheimem. Záložníkův boj o udržení Chotěbuzi v bundeslize začal smolně.

* LN Jak byste popsal své první bundesligové utkání?

Čekalo se, že v Hoffenheimu prohrajeme, ale vzhledem k vývoji utkání mě výsledek zklamal. Hráli jsme se soupeřem vyrovnaný fotbal, v druhé půli jsme byli dokonce i lepší a aktivnější. Zasloužili bychom alespoň remízu, chceme se přece zachránit. Přišlo mi, že se rozhodčí nechal trochu unést atmosférou soupeřova nového stadionu pro třicet tisíc diváků.

* LN Cítil jste nervozitu?

Trochu nesvůj jsem byl. Ve středu jsme hráli Německý pohár s Leverkusenem, který nás úplně přejel. Trochu jsem nevěděl, co od dalšího zápasu očekávat.

* LN Jak jste byl nakonec spokojen s vlastním výkonem?

Odehrál jsem celých devadesát minut, tak spokojený jsem. Chtěl bych hlavně poděkovat spoluhráčům, protože jsme působili dobře jako celek.

* LN Rozumíte si s nimi?

Moc jsme toho spolu zatím nenahráli. Do týmu se ještě pořád zapracovávám, ale už teď nám to společně docela klape.

* LN Mluvíte německy, nebo spíš „rukama nohama“?

Německy moc neumím, jen nějaké základní fráze. Postupem času se ale zlepšuju. Je tady víc zahraničních hráčů, a tak se komunikuje hlavně anglicky. To mi nedělá problémy.

* LN Jak jste absolvoval přípravu?

Naskočil jsem do ní až v herní fázi. Pilování kondice mě minulo. S týmem jsem byl na krátkém soustředění na Kypru. Tam nás trenér taky docela proháněl.

* LN Je příprava v Německu v porovnání s českou náročnější?

Byla standardní a nějaké výrazné rozdíly jsem nevnímal. Neabsolvoval jsem ji celou, tak je asi těžké soudit.

* LN Je bundesliga v porovnání s českou soutěží kvalitnější?

Je rychlejší, agresivnější, útočnější a celkově víc náročná. Čekají nás tu samé těžké zápasy. Nechtěl bych ale shazovat českou ligu. Ta je také kvalitní, hlavně těch pět týmů, které se stabilně drží na špičce. Hlavní rozdíl je v atmosféře a v prezentaci. Utkání chodí sledovat desítky tisíc lidí. Proto jsem taky do Německa šel, chtěl jsem tuhle atmosféru ochutnat.

* LN Můžete s odstupem říci, že jste si oproti Mladé Boleslavi polepšil?

Je to prostě zkušenost. Potřeboval jsem také nový impulz, protože jsem v Česku byl už dlouho. Další výzvou je boj o udržení.

* LN Je předposlední Chotěbuz schopná se zachránit?

Vstup do druhé poloviny sezony se nám zatím nepovedl, ale herně to nebylo špatné. Čeká nás dalších šestnáct utkání a myslím, že je v našich silách to zvrátit a zachránit se.

* LN Jakou máte pozici v týmu a cítíte důvěru trenéra?

Zatím nastupuju v základní sestavě a doufám, že v ní budu i příští týden. Tady musíte v každém tréninku podávat maximum a přesvědčovat, že si zasloužíte hrát.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...