Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rambo v Česku

Česko

SLOUPEK LN

Rambo je filmový archetyp hrdiny, kterému občas „hrabe“. Válka na něm zanechala stopy. Jako veterán z Vietnamu žije v klidu, mohli byste na něm dříví štípat, ale běda, když se ocitne v tísni. Pak Rambo prožívá bojové déja vu a okolí se třese. To platí pro Ameriku i pro Česko.

I my si zvykáme, že naši vojáci brání české zájmy nikoli v pohraničních horách, ale na Balkáně či v Afghánistánu. Zvykáme si, že po více než šedesáti letech máme padlé v boji. Ještě jsme si však nezvykli na to, co vše takové nasazení může udělat s lidmi.

Vojáci se zkušeností z Bosny a Kosova přepadli banku v Chomutově, vzali rukojmího a zranili policisty. Ta zpráva naznačuje, že i Česko má bojovníky, kterým občas „hrabe“. Čteme-li, že pachatelé se nenechali chytit při činu a uprchli i s lupem, můžeme kvitovat, že česká armáda skýtá kvalitní výcvik, tak jako zelené barety vycvičily Johna Ramba. Teď je však namístě spíše otázka, je-li armáda připravena i na takové dozvuky válek, jaký se před rokem odehrál v Chomutově.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!