Diskuse k článku: Reakci na návrh auditu budou psát úředníci, uvedl Hamáček. Ve zprávě EK prý nalezli zásadní rozpory

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 119
  • Poslední: 12.6. 2019 10:48
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Rojšl 4.6.2019 11:34

Velmi, velmi chytrý lišák Andrej se usadil v krásném českém kurníku - české slepice štěstím a radostí kdákají ... Své kroky "sešteloval" velmi, velmi geniálně – proto v tomto roce rozdává a přidává peníze všem, i Zemanovým voličům, nó a těm nemusí nic, vůbec nic vysvětlovat - ještě by měl zlevnit pívo !!!

P. Skřivan 4.6.2019 12:54

No nevim. Nějak to vypadá, že mu to docela drhne. Však co předvedl ? Žádný zázrak se nekoná, pokud tedy nebereme v úvahu podfuk EET. Stejně "chytrá" vláda jako byly ty předtím. Nic moc neudělaly, něco nakradly, zasmrděly a vypadly ... . Babiš to má vylepšeno o komedii s názvem střet zájmů a jeho trestní stíhání. Komedie ovšem dost trapná.

J. Václavíková 4.6.2019 9:55

Lex Babiš. Zákon, napsaný tak, aby se Babišových zájmů nijak nedotkl. Na to už si jeho právníci dohlédli.

K. Novák 4.6.2019 9:46

A diktovat jim tu zprávu bude Babiš.

K. Jakubec 4.6.2019 9:14

Žádné zprávě kterou by nepsali mentální veličiny typu Gazdík , Němcová nelze věřit...()

J. Krutil 4.6.2019 9:28

a teď si představte správce fondu Gazdík, Němcová a jiné veličiny.

Na začátku hodnota fondu 80 miliard.

Za pět let a na konci fondu hodnota majetku -80 miliard.

J. Krutil 4.6.2019 9:30

ON zkrachoval.

J. Můj 4.6.2019 7:46

citace z BL Dolejší...Slyšeli jste už o soudu, kde je obviněný současně členem poroty? O hudební soutěži, kde si soutěžící sám přiděluje hlasy? O pojišťovně, která sama výhodně kryje rizika vlastního běžného podnikání - dejme tomu v oboru pěstování řepky?

Že ne?

Bodejť. Připomínalo by to přece obrázek, který narýsoval Heinrich Heine ve spisku K dějinám náboženství a filozofie v Německu: Opici sedící u ohně a vařící si v kotli na něm vlastní ocas...

K. Jakubec 4.6.2019 7:59

Ale ano , množství podobných případů . Třeba když zprávu do EU komise ohledně privatizace OKD psal za vládu i OKD ten samý právník , Sobotkuv přítel, lobbista a kmotr- právník Pokorný....

A. Novák 4.6.2019 8:26

pane Můj, audit ale není žádný soud...:o) audit je prostě kontrola systému, k návrhu zprávy se vyjádří všichni zainteresovaní a následuje závěrečná zpráva.

...

a pak možná konečně soud...:o)

O. Dvořák 4.6.2019 7:17

Zjednodušeně řečeno, moderní právo zavádí neslučitelnost majetku a výkonu veřejné funkce, presumpci viny, kterou halí do magické formule "střet zájmů", a argumentuje přitom mimořádně silným veřejným zájmem. Jdu zvracet.

J. Můj 4.6.2019 7:44

dejte si raději koblížku, ta Vám od Vaší zloby pomůže.

O. Dvořák 4.6.2019 8:19

Co byste navrhoval, znárodnit Agrofert? To by bylo po střetu zájmů v tu ránu.

J. Můj 4.6.2019 9:08

babiš měl možnosti, jak se tomuto vyhnout, ale rozhodl se pro cestu nezákonnou...znárodňovat se nesmí, stačí když to dá do řádného svěřeneckého fondu, na který nebude mít vliv, může to prodat nebo může nečerpat dotace

O. Dvořák 4.6.2019 11:14

A je to dobrý zákon? Co myslíte.

J. Novotný 4.6.2019 5:13

Tak dekujeme Piratum, ze posilaji nase spinave pradlo do Bruselu. Z principu nam to osladi, prestoze v cerpani dotaci nebude ve vychodni casti EU vyjimkou.

J. Václavíková 4.6.2019 9:50

Čím dřív se to řeší, tím menší sumy budeme vracet. Z našeho, Babiš to může v mezičase zašantročit.

O. Dvořák 4.6.2019 5:10

Výtečná práce ČSSD a pana předsedy Hamáčka.

O. Dvořák 4.6.2019 4:57

Vlastně by bylo logické předpokládat, že Ústavní soud již rozhodl, s rozhodnutím Vládu a Prezidenta obeznámil a drží si své rozhodnutí coby eso do mariáše.

O. Dvořák 4.6.2019 4:53

Čímž Ústavní soud nekritizuji, protože v tomto případě vyčkávání mělo svůj smysl a dobrý důvod, teď teprve mají pořádný materiál k posuzování, vlastně až za měsíc, až těch 70 stran někdo přeloží.

O. Dvořák 4.6.2019 4:46

Celý střet zájmů je protiústavní, odpočátku, a svěřenecké fondy jsou takové udělátko, aby se právní střetový kočkopes nažral a Ústava zůstala celá. Právní obranný kokon proti Bruselskému právnímu nesmyslu. Teď už útočí i na tento obranný zákon, a zpochybňují jeho "účinnost".

Filuta Prezident Zeman podal stížnost na klíčové ustanovení zákona o střetu zájmů, kterým Ústavním soudcům zadal zabývat se hlubším vnitřním rozporem v obecném institutu střetu zájmů a vypořádat se s ním. Zatím bez odezvy. Pan soudce Rychetský namísto plnění slibů, že bude rozhodnuto bez odkladu, medituje nad svobodou projevu.

O. Dvořák 4.6.2019 4:19

Střet zájmů říká, že jste-li ve státní funkci a zároveň vlastníte majetek, který ze své pozice můžete zvýhodňovat, automaticky tak činíte a budete činit. Presumuje protiprávní jednání. A ani vám nedovoluje se proti této presumpci bránit žalobou, prokázat navzdory zákonnému předjímání viny svoji nevinu. Copak to Ústavním soudcům nestrhává logické převody? Ani jednomu? Žádnému?

O. Dvořák 4.6.2019 3:51

Střet zájmů je právně nulitní institut, protože nemůže existovat vedle presumpce neviny a práva na spravedlivý proces. Znamená rovněž rozpor mezi zaručeným právem vlastnit a pasivním volebním právem, které jedno nemůže vylučovat druhé. Střet zájmů je právní barbarství a dekadence, jelikož zavádí právní fikci zavinění. Institut vytvořený a uplatňovaný dle hesla podle sebe soudím tebe.

A. Novák 4.6.2019 7:23

divím se, že právníci nedostávají v médiích daleko větší prostor, aby takovéhle souvislosti osvětlili...

O. Dvořák 4.6.2019 8:41

Zaprvé jsou placení od slova a účtují si velké sumy, a zadruhé je to kontroverzní téma jak jen si můžete představit. Taková malá právní revoluce, a jestli je někdo definicí konzervativismu, je to právník. Navíc by mohl přijít o zaměstnání, renomé, zničit si kariéru na tenkém ledu.

J. Václavíková 4.6.2019 9:53

To, co píšete, je ovšem produkt právního bezvědomí, nikoliv právního výkladu. Ostatně, kdybyste se namáhal, relevantní právní výklady byste si jistě už našel.

Č. Ludvík 4.6.2019 2:14

Jo jo, všichni mají máslo na hlavě, a stažené půlky.

Z. Velínský 4.6.2019 1:23

Socialisti jsou neskuteční kolaboranti. Vždy byli, v tom ani dnes není žádná změna. Kolaborovali s nacisty, s komunisty, s ruskými okupanty, a teď s mafiány. Je to zřejmě socialistická strategie. Tak už je spláchněme, ať konečně zmizí a přestanou společnosti škodit.

P. Altman 4.6.2019 0:49

Dělají z lidí hlupáky... O Hamáčka strach nemám - ten skončí do pár měsíců. Co si ale počneme s tím slovenským čerpačem - to fakt netuším :-(

R. Stary 4.6.2019 3:59

Pane Altman nebudte drzy. po Slovacich vam nic neni.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...