Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řečtí studenti zase útočili. Na policisty, auta i banky

Česko

Nepokoje v Aténách trvají již přes dva týdny a za této pro vládu nesnadné situace má parlament schvalovat rozpočet na příští rok.

ATÉNY V řecké metropoli došlo v noci ze soboty na neděli k dalším ostrým srážkám mezi studenty a policisty. Ohniskem potyček, které se policii povedlo potlačit až po několika hodinách, byla stejně jako v uplynulých dnech polytechnická škola v aténské čtvrti Exarchia, kde 6. prosince policista zastřelil patnáctiletého mladíka.

Ke srážkám s policií došlo po skončení studentského shromáždění v budově školy. Studenti házeli na policisty zápalné lahve a zapalovali popelnice. Pořádkové síly rozehnaly dav slzným plynem.

Radikálové z řad studentů pak zaútočili zápalnými lahvemi na budovu ministerstva rozvoje a nedalekou bankovní pobočku. Obě budovy byly poškozeny.

Na západě Atén v Nea Philadelfia házeli mladí lidé zápalné lahve na budovu policejní akademie a zapálili šest poblíž zaparkovaných nákladních automobilů a vůz hasičů. Při útocích naštěstí nebyl nikdo zraněn. Další skupina mládeže pálila ohně v popelnicích ve čtvrti Petralona nedaleko centra města v Aghia Paraskevi a v přístavu Pireus nedaleko metropole, jak uvedli policisté. V krétské metropoli Hérakleionu vrhali demonstranti plynové zápalné bomby na pobočku automobilky a dvě banky. Tyto útoky podle policejních zdrojů ustaly v neděli ráno.

Střety mezi mladými lidmi a policií trvají v Aténách a dalších řeckých městech již přes dva týdny. Škody napáchané za tu dobu dosahují milionů eur.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...