Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Reklamožrouti představí celebrity v reklamě

Česko

PRAHA Letošní ročník tradiční přehlídky světových reklamních spotů Noc reklamožroutů se uskuteční v pátek 23. října v Praze. O týden později, v pátek 30. října, pak se stejným programem proběhne v Brně. V obou případech se bude konat v prostorách multikin Palace Cinemas, v Praze v multikinu ve Slovanském domě, v Brně ve Velkém Špalíčku. Téměř šestihodinová show bude probíhat ve všech sálech multikin od 19 hodin. Včera to v Praze oznámili zástupci společnosti Palace Media, která v Česku Noc reklamožroutů pořádá.

Přehlídka více než 500 reklamních spotů nabídne několik kolekcí světových reklam na různá témata - letos to budou například reklamy, v nichž hrají celebrity, reklamy o americkém snu z let 1950 až 1982 nebo reklamy z dob francouzských kolonií.

Podle Petry Lamlové ze společnosti Palace Media, bude kvůli show zvýšena kapacita pražského multikina z 2000 na 3000 diváků, brněnský multiplex má kapacitu tisíc diváků. Projekt bude provázet i zábavní program „v hollywoodském stylu“. Protože Palace Cinemas má víceletou licenci na Noc reklamožroutů pro Česko i Slovensko, proběhne 23. října identická show také v Bratislavě.

Noc reklamožroutů v 80. letech vymyslel Francouz Jean-Marie Boursicot, majitel neustále se rozšiřující sbírky reklamních spotů, z nichž každý rok sestavuje jinou kolekci pro show. U nás se poprvé konala v roce 1996.

Autor: