Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Remíza nic nemění, podzim byl výborný

Česko

PŘÍBRAM Vypadalo to, že závěr podzimu ho zastihl na vrcholu sil. Záložník Vladimír Šmicer (35) odehrál v Příbrami za Slavii celé utkání bez střídání. Nejzkušenější hráč červenobílých doplácející na častá zranění vydržel celých 90 minut v lize vůbec poprvé v sezoně.

* Týmu jste od začátku listopadu kvůli svalovým problémům chyběl. Jak jste se po návratu cítil?

Málem jsem vyrazil už do Žiliny, nakonec jsme to posunuli až na Příbram. Jsem rád, že jsem vydržel celé utkání. Potřebovali jsme trochu prostřídat sestavu. Akorát terén nebyl ideální, i když vzhledem k počasí vlastně docela slušný.

* Co byste řekl k utkání? Jste zklamaný z remízy?

Určitě jsme chtěli vyhrát, měli také nějaké šance, i když Příbram také dobře bránila.

* Neujala se ani penalta. Nebyl risk, že na ni Necid šel krátce po příchodu na hřiště?

Věřil si, je to náš nejlepší střelec, i když jsem na ni byl původně určený já. A že ji nedal? To se mu stane ještě několikrát, i když mu přeju, aby to bylo co nejméně.

* Už podruhé za sebou jste neskórovali. Znáte příčinu?

Zatím jsme celou sezonu dávali gólů dost. Škoda že se to zaseklo. Musíme to zkoušet dál. Ještě nám zbývají zápasy v Poháru UEFA.

* Jak byste zhodnotil celý ligový podzim?

Z našeho pohledu byl výborný. Ani ta poslední remíza na tom nic nemění. Máme slušný náskok, na začátku sezony to tak jasně nevypadalo. Teď jsem ale rád, že nás čeká přestávka. Hlavně kvůli počasí, které už není nejlepší.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...