Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Řepka zaplatí 200 tisíc

Česko

Za další vyloučení dostal obránce Sparty od vedení klubu opět vysokou pokutu

PRAHA Ve fotbalové Spartě pobírá nejvyšší plat, podle některých spekulací až deset milionů ročně. Současně ale platí i nejvyšší pokuty. Za vyloučení v úvodu nedělního utkání s Brnem pošle Tomáš Řepka do klubové pokladny 200 tisíc korun.

„Uznáváme, že z disciplinárního hlediska šlo o méně závažný prohřešek než třeba v případě vyloučení Miroslava Matušoviče při utkání na Kladně. Z pohledu Sparty se ale jednalo o neuvěřitelně hloupé a zásadní selhání v kritickém momentu sezony,“ zdůvodnil včera výši postihu pro zkušeného obránce ředitel komunikace Sparty Jakub Otava.

Jak se k celé situaci staví Řepka? Spoluhráčům i vedení Sparty se osobně omluvil. „Prosí, aby jeho omluvu přijali i fanoušci,“ tlumočil jeho slova Otava.

Ke kritickému momentu došlo na Letné už necelou půlminutu od úvodního hvizdu. Domácí stoper se chystal vhodit aut, který však sudí posoudili ve prospěch hostů. Taková situace je běžně k vidění v mnoha utkáních. Reakce oblíbence sparťanských příznivců však ze zavedených pořádků vybočila.

Místo toho, aby v klidu odevzdal míč soupeři, hodil ho do obličeje přibíhajícího brněnského útočníka Aleše Besty. „Nebylo to s úmyslem mu jakkoliv ublížit. Spíš to byla nešťastná souhra náhod. Druhou věcí je, že to rozhodně nebyla žádná rána a Besta bohužel té situace využil k dokonalému divadelnímu výstupu,“ hájil se Řepka na internetových stránkách Sparty.

Rozhodčí Radek Matějek mu bez dlouhého přemýšlení ukázal červenou kartu. Vedoucí tým ligy potom v oslabení poprvé na jaře odešel z hřiště poražen.

Kromě sankce vůči Řepkovi podala ale Sparta protest také proti Matějkovi. Hlavní arbitr podle ní vedl zápas necitlivě a dopustil se řady věcných chyb.

O tom, jestli Řepka dostane v ligovém finiši příležitost napravit zaváhání, se rozhodne na dnešním zasedání disciplinární komise, která Řepkovi pravděpodobně udělí stop na několik zápasů.

***

Žebříček sparťanských pokut

300 tisíc korun * Pavel HORVÁTH prohřešek: oplácení a následné vyloučení v podzimním derby se Slavií 200 tisíc korun *Tomáš ŘEPKA prohřešek: vyloučení v úvodu nedělního utkání s Brnem 150 tisíc korun *Tomáš ŘEPKA a Martin ABRAHAM prohřešek: konflikt s pořadateli během závěru utkání v Teplicích 100 tisíc korun * Miroslav MATUŠOVIČ prohřešek: nesportovní chování v závěru utkání na Kladně, kdy letenský záložník údajně plivl na domácího brankáře Pavlíka 50 tisíc korun * Horst SIEGL prohřešek: na teplických Stínadlech putoval Bílkův asistent ve vypjatém závěru podzimního zápasu na tribunu 10 tisíc korun * David LIMBERSKÝ prohřešek: příliš horlivá diskuse se sudími při podzimním derby se Slavií

Autor: