Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Reprezentaci bude chybět i zraněný Polák

Česko

Fotbalová reprezentace se bude muset obejít v kvalifikačním dvojzápase proti Polsku a Slovinsku bez dalšího hráče základní sestavy. Jan Polák má natržený stehenní sval.

BRUSEL Pondělní vyšetření na magnetické rezonanci potvrdilo, že zranění záložníka Anderlechtu z pátečního utkání belgické ligy proti Standardu Lutych je natolik vážné, že bude muset nějaký čas odpočívat.

Belgický klub oznámil vedení české reprezentace, že na oba říjnové duely musí Jana Poláka oželet. Podle webu Anderlechtu nelze dobu léčby předem s určitostí odhadnout.

Podle reprezentačního trenéra Petra Rady je Polákův start v nejbližších dvou zápasech definitivně vyloučen. „S Honzou jsem osobně mluvil a jeho nominace nepřipadá v úvahu. Bude se nyní léčit pod dohledem klubových lékařů,“ řekl Rada.

Trenér nemůže počítat ani s návratem záložníka Readingu Marka Matějovského, který se zranil počátkem srpna, kdy si obnovil zranění kotníku. „Podle našich informací nebude hrát asi během nejbližšího víkendu. Lékaři se obávají, aby se komplikace nevrátily a léčbu neprodloužily,“ uvedl kouč, jenž bude při páteční nominaci postrádat tři důležité záložníky. Návrat kapitána Tomáše Rosického se také stále odkládá kvůli složité rekonvalescenci po operaci podkolenní šlachy.

Autor: