Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Řidič, který postřelil násilníka, nebude obviněn. Šlo o sebeobranu, řekla policie

Česko

  15:40
OSTRAVA - Muž, který v červnu na jedné z hlavních dopravních tepen Ostravy, postřelil agresivního spolujezdce z jiného vozu, nebude obviněn. Podle výsledků vyšetřování se střelec bránil stupňovanému útoku a legálně drženou pistoli použil v nutné obraně. Obvinění si tak vyslechl jen postřelený muž.
Střelba (ilustrační foto)

Střelba (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Celý incident se odehrál v koloně na Rudné ulici. Na ni pozvolna najížděla dvě osobní auta Škoda 120 a Opel Vectra. Obě zůstala i s ostatními vozy stát v koloně, kterou způsobily stavební práce.

Podle policie řidička auta značky Opel spěchala a snažila se Škodu 120 objet. Manévr ale nedokončila a mezi oběma posádkami vypukl konflikt. Po několika vzájemných nadávkách čtyřiatřicetiletý spolujezdec z Opelu vystoupil a napadl pěstí stejně starého řidiče škodovky, který seděl připoután ve svém voze.

Kulka zasáhla útočníka do pánve
"Útok byl intenzivní a agresivní. Napadený byl navíc ještě připoután, a na první rány proto nemohl reagovat. Utrpěl zranění a v době, kdy si již s útočníkem nevěděl rady, vystřelil," popsala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková situaci.

Výstřel zasáhl útočníka do pánve. Konflikt pak ještě krátkou dobu pokračoval. Postřelený, kterému přispěchal na pomoc i další spolucestující, se střelci pokoušel vytrhnout zbraň. Při přetahování ale vyšel ještě jeden výstřel. Kulka ale nikoho nezasáhla.

Policisté prověřovali v tomto roce hned několik podobných incidentů na silnicích. "Příčinou byla většinou neadekvátní reakce zúčastněných a odlišný názor na řešení dopravní situace," řekla ostravská mluvčí. Agresivní řidiči vzbudili nedávno rozruch i v Praze, kde se taxikář v červeném úboru (později přezdívaný Karkulka) sápal na muže, jenž se oháněl mečem (díky čemuž se stal Aragornem).

Čtěte více

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...