Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Rock for People hlásí hvězdy

Česko

Festival Rock for People přivítá hvězdy Arctic Monkeys, Underworld nebo The Kooks. PRAHA Britské kapely Arctic Monkeys, Underworld, The Kooks a Hadouken! budou dalšími ze zhruba sto třiceti účastníků letošního ročníku festivalu Rock for People, který se v Hradci Králové uskuteční 4. až 6. července.

„Rozhodně jsme se nechtěli prvoplánově soustředit na kapely z Velké Británie. Prostě jsme hledali pro naše návštěvníky to nejlepší. Každá z uvedených kapel reprezentuje jinou tvář kvalitní současné produkce. A to, že jde o ostrovní formace, je vedlejší okolnost,“ uvedl dramaturg festivalu Petr Fořt.

Letos nejnákladnější Letošní RFP bude podle pořadatelů ze všech dosavadních ročníků finančně nejnákladnější. Konkrétní částku však nesdělili. „Můžeme však prozradit, že se jedná o festival s nejvyšším rozpočtem v České republice,“ tvrdí pořadatelé.

Skupina Arctic Monkeys patří k předním představitelům kytarové scény. V České republice se představí vůbec poprvé. Náklad jejich desky Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not z roku 2006 byl již měsíc před vydáním téměř vyprodán a do historie se nahrávka zapsala jako nejrychleji prodávané album v Británii. „Arctic Monkeys jsou naším splněným snem. Rock for People si vybrali jako jeden z několika málo koncertů ve střední a východní Evropě, což je pro nás pocta. Navíc by mohli kromě svých největších hitů představit i písničky z nového alba, které se už chystá ve studiu,“ řekl Fořt s tím, že dramaturgie se snaží největší hvězdy seřadit tak, aby nevystupovaly ve stejný den třídenní akce.

Festival letos přiveze rekordní počet kapel ze zahraničí, zároveň nabídne největší koncentraci předních českých skupin. Z tuzemské špičky budou podle pořadatelů chybět pouze kapely Kabát, Tři sestry a Kryštof. Mezi zahraničními účastníky bude také oblíbená britská kapela Placebo, po pěti letech se na Rock for People vrátí energická hudba španělských Ska-P.

Programové i organizační novinky jsou průběžně zveřejňovány na Rockforpeople.cz.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!