Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rock for People zve už na zítra

Česko

HRADEC KRÁLOVÉ Přes 130 kapel všech možných žánrů má jednoho společného jmenovatele – festival Rock for People. Na jubilejním patnáctém ročníku zahrají tento víkend od 3. do 6. července v hradeckém Festivalparku.

Program letos naakumuloval až nezvyklou koncentraci zásadních, převážně britských jmen současné světové pop scény, z nichž některá se navíc u nás představí poprvé. Arctic Monkeys, Bloc Party, Placebo, Kooks, Underworld, Firewater, španělské Ska-P či Hadouken! doplňují již na domácích pódiích zabydlení Američané Gogol Bordello a irští Therapy!.

Vedle nich pochopitelně figuruje i celá řada návštěvnicky oblíbených zástupců domácí scény – Vypsaná fixa např. připravila výlučně pro festival projekt, kdy zahraje každý den vždy jedno své kompletní album.

Perfektní servis a zázemí Rock for People opět jako jediný tuzemský festival nabídne dvě plnohodnotné hlavní stage, celkem bude návštěvníkům k dispozici sedm pódií. Veškeré přístupy jsou bezbariérové.

Jako první v Čechách zavedli organizátoři už před lety systém vratných pivních kelímků, letos jdou v podpoře ekologického přístupu ještě dál. Veškerý odpad se bude důsledně třídit a recyklovat. Opět je připravena zdarma kyvadlová doprava z nádraží v Hradci. Letošní ročník, celkem již třetí po přestěhování z původní lokace v Českém Brodě, zahájí zítra v 16 hodin skupina The Coolers. Kompletní program je k nalezení na www.rockforpeople.cz.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...