Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Rock for People zve už na zítra

Česko

HRADEC KRÁLOVÉ Přes 130 kapel všech možných žánrů má jednoho společného jmenovatele – festival Rock for People. Na jubilejním patnáctém ročníku zahrají tento víkend od 3. do 6. července v hradeckém Festivalparku.

Program letos naakumuloval až nezvyklou koncentraci zásadních, převážně britských jmen současné světové pop scény, z nichž některá se navíc u nás představí poprvé. Arctic Monkeys, Bloc Party, Placebo, Kooks, Underworld, Firewater, španělské Ska-P či Hadouken! doplňují již na domácích pódiích zabydlení Američané Gogol Bordello a irští Therapy!.

Vedle nich pochopitelně figuruje i celá řada návštěvnicky oblíbených zástupců domácí scény – Vypsaná fixa např. připravila výlučně pro festival projekt, kdy zahraje každý den vždy jedno své kompletní album.

Perfektní servis a zázemí Rock for People opět jako jediný tuzemský festival nabídne dvě plnohodnotné hlavní stage, celkem bude návštěvníkům k dispozici sedm pódií. Veškeré přístupy jsou bezbariérové.

Jako první v Čechách zavedli organizátoři už před lety systém vratných pivních kelímků, letos jdou v podpoře ekologického přístupu ještě dál. Veškerý odpad se bude důsledně třídit a recyklovat. Opět je připravena zdarma kyvadlová doprava z nádraží v Hradci. Letošní ročník, celkem již třetí po přestěhování z původní lokace v Českém Brodě, zahájí zítra v 16 hodin skupina The Coolers. Kompletní program je k nalezení na www.rockforpeople.cz.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!