Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rozloučení s „Králem“

Česko

Rodina Michaela Jacksona potvrdila termín veřejné vzpomínkové akce. V úterý se čeká sto tisíc fanoušků

LOS ANGELES Od smrti legendárního zpěváka Michaela Jacksona uplynul už týden. Během něj se množily spekulace, kdy a jak proběhne poslední setkání s „králem popu“. Ve čtvrtek jeho rodina konečně oficiálně oznámila, že veřejné rozloučení se bude konat na losangeleském stadionu Staples Centeru v úterý dopoledne, od desáté hodiny místního času, tedy v 19 hodin středoevropského času.

Právě v této aréně, která pojme až dvacet tisíc sedících diváků, strávil zpěvák několik dní před svou smrtí. Probíhaly zde zkoušky na jeho plánovaná vystoupení v rámci dlouho očekávaného turné. Lístky na něj přitom byly již dávno vyprodané. Předprodej, který trval jen pět hodin, byl prý tím nejrychlejším všech dob.

Společnost AEG, která je majitelem Staples Center, byla i pořadatelem Jacksonova turné. Na úterní výjimečnou událost připravila pro veřejnost celkem jedenáct tisíc vstupenek. Zájemci o ně se ale musí nejdříve zaregistrovat. Způsob registrace přitom společnost oznámila na včerejší konferenci. Její výsledky v době uzávěrky nebyly ještě známy. Vstupenky na pietní akt budou v každém případě zadarmo. Jak řekl ředitel pořádající firmy Randy Phillips, neví ale zatím, jakým způsobem půjdou do distribuce. Pro ty, na které se už lístek nedostane, bude před budovou rozmístěno několik obřích obrazovek.

Jacksonův bratr Jermaine v show Larryho Kinga „Larry King Live“, vysílané televizní stanicí CNN, uvedl, že ještě před veřejným rozloučením proběhne soukromý obřad jen pro rodinu a pár speciálních hostů. Dodal také, že by chtěli uspořádat další vzpomínkové akce napříč Spojenými státy.

Los Angeles se už teď připravuje na dav zpěvákových fanoušků. Jak napsala agentura AP, úředníci budou muset pracovat i o víkendu, během kterého Američané slaví Den nezávislosti. S představiteli kalifornského města jednají i členové rodiny. „Dělají opravdu všechno, co je v jejich silách,“ ocenil práci radních Jermaine Jackson.

Městský zastupitel Dennis Zin očekává až sto tisíc návštěvníků. Jak ale uvedl, přál by si, aby na přípravu takové akce měli trochu více času. „Pokud si dovedete představit, že dorazí sto tisíc lidí, a máte k dispozici dvacetitisícovou kapacitu, nemáte dost místa,“ řekl Zin.

Bližší informace o pohřbu padesátiletého zpěváka rodina neoznámila. Mluví se zatím o tom, že hudební král bude pochován na losangeleském hřbitově Forest Lawn. Nikdo to ale nepotvrdil.

lidovky.cz

Více informací naleznete na www.lidovky.cz

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!