Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rupert bude muset někoho zničit

Česko

BYZNYS SLOUPEK

Wendi Murdochová si oblíbila zakladatele Googlu. O Larrym Pageovi a Sergeyi Brinovi mluví manželka Ruperta Murdocha jako o „chlapcích“ a občas si je pozve na návštěvu.

Novinář Michael Wolf v časopise Vanity Fair nedávno popsal setkání, k němuž došlo u Murdochových na ranči v Carmelu.

Když se Wolf Murdochové zeptal, o čem její manžel s „chlapci“ hovořil, dostalo se mu krátké odpovědi. „Znáte Ruperta, pořád se na něco ptá.“

„Ale na co přesně se ptal?“ nenechal se Wolf odbýt.

„Zeptal se,“ Wendi se nadechla a na chvilku zaváhala s odpovědí, „proč nečtete noviny?“

V článku pro Vanity Fair Wolf také zavzpomínal, jak Murdochovi popisoval svůj internetový projekt Newser, který nabízí zpravodajství z různých veřejných zdrojů. „Takže ode mě kradete,“ shrnul Murdoch výklad, když Wolf domluvil.

Teď se zdá, že magnát ztratil trpělivost se všemi „chlapci“, kteří si nekupují noviny, ale na své internetové stránky lákají čtenáře tím, že nabízejí zprávy kradené odjinud. Není divu, že se mu už nechce sponzorovat úspěchy jiných. Chce dostat zaplaceno za zprávy, které produkují jím placení novináři. Musí se však připravit, že to bude dlouhý a drahý boj. Dokud některého ze svých oblíbených chlapců nezničí, nebude ho brát nikdo vážně.

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...