Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Sáblíková neměla v Berlíně konkurenci

Česko

BERLÍN Suverénním vítězstvím v závodě Světového poháru na 3000 metrů v Berlíně vykročila do olympijské sezony nejlepší česká rychlobruslařka a největší česká olympijská medailová naděje Martina Sáblíková. Triumf si náležitě užívala, ale zároveň zůstává na zemi. Upozornila totiž, že do zimních olympijských her v kanadském Vancouveru ještě zbývají více než tři měsíce.

Sáblíková zvítězila naprosto suverénním způsobem s téměř šestisekundovým náskokem před druhou Japonkou Masako Hozumiovou. Časem 4:00,75 vytvořila rekord berlínského ledového oválu.

A triumf si náležitě užívala. „Čas je určitě skvělý. Co k tomu víc dodat?“ hledala dvaadvacetiletá závodnice jen obtížně slova pro vyjádření své radosti.

V sezoně může získat čtvrté celkové pohárové prvenství v řadě. Prioritou to však pro ni není. „Vrchol sezony je někde jinde. Všichni se připravují na olympiádu. Časy, výsledky a výkony těch ostatních určitě ještě půjdou nahoru a musíme si počkat do února, jak to komu pojede,“ poznamenala jedna z nejlepších českých sportovkyň.

Autor: