Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku: Schváleno: úplný zákaz kouření začne platit od konce května

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 500
  • Poslední: 13.12.2016 17:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Nový 12.12.2016 8:55

Když stát chrání alkoholiky před kouřem v hospodách, tak by měl podobně chránit i abstinenty, kteří si chtějí zajít do hospody na točenou kofolu a přitom tam jsou nuceni poslouchal opilecké řvaní, snášet vlezlé čumění alkoholiků. Mnohdy jsou hlavně ženy abstinentky obtěžovány alkoholiky jak v hospodě, tak i cestou domů. A to nemají na výběr. Nemají v blízkosti domova žádnou hospodu, kde by se podávaly jen nealkoholické nápoje. Proč zákon nezákáže alkohol v hospodách? Každý ví, že to není nic zdravého. Statistiky dokazují i mnoho nehod v autě, spáchaných pod vlivem alkoholu. Je jasné, že alkoholici ohrožují všechny ostatní a stát toto moc nezajímá a místo toho řeší zákaz kouření.

J. Jurax 12.12.2016 22:37

I na chlast dojde, nebojte se, dobroserové už zbrojí - alkohol je taky droga ... jen je potřeba salámově - napřed kouření, pak tvrdé, pak víno a nakonec pivo. Pijte mléko, je zdravé a je ho prý nadvýroba.

A na cukr a bůček dojde taky.

Budeme tak možná žít zdravě a dlouho, ale budeme z toho života howno mít ... :-)

J. Novák 13.12.2016 4:54

Ale jděte, vy dobrosere! Nic vám nebrání, abyste se uchlastal a ukouřil u sebe doma v kuchyni! Já vím, maminka nebo vaše stará by vás hnaly, protože to doma nesmíte, že? Tak byste rád chodil otravovat vzduch do veřejných prostor a jako správný ožrala cestou domu zvracel ve veřejných alejích, co?

J. Jurax 13.12.2016 17:53

Ale kuš - běžně si dopřeju cigaretku i doma, neboť i moje paní je kuřák. Nezvracím však nikde, neboť piju málo a to málo umím pít.

A kde zvracíte Vy, dobrý muži, když se ožerete? Nalejou Vám vůbec? A kde kouříte či aspoň kde je Vám kouřeno, že jste takový nepřejícně zaprdlý? Pouštějí Vás s touhle povahou samotného ven, když furt tak prudíte?

J. Jurax 10.12.2016 17:09

No jo, blbost vykvetla rudými květy a stávající, jakžtakž všem vyhovující úprava byla dobrosery zničena.

Akorát někdo zaloboval, takže elektronické cigarety možno a světe div se, i vodní dýmky v putykách bude lze kouřit.

Takže nyní i v hospodě dříve zcela nekuřácké budu smět elektronickou cigaretu nebo vodní dýmku? Zákon je zákon, ne?

J. Dresler 12.12.2016 8:51

Povolení el.cigaret je v podstatě důkazem, že nejde o omezování na nikotinu závislých lidí, ale zabránění zdravotních dopadů na ostatní lidi v místnosti. Pobyt v zakouřené místnosti poškozuje nejen nekuřáky, dávku karcinogenních látek navíc dostává i kuřák.

Stále dokola vycházíte z mylné presumpce, že kouření cigaret je nárokové a normální. Není. Normální je nekouřit.

S. Landa 12.12.2016 11:50

Tušíte tedy, proč budou nově zakázány tzv. elektronické cigarety kupříkladu na sportovištích nebo zastávkách MHD?

J. Dresler 12.12.2016 22:47

Netuším. Co ale sleduji, tak zatím nikomu z mých známých el.cigareta nijak nepomohla, naopak svou denní dávku nikotinu navýšil, takže po návratu ke klasickým cigaretám zvýšil jejich počet. Slyšel jsem to samé i od odborníků.

S. Landa 13.12.2016 11:28

No vidíte, já se zase o vaping zajímám asi pět let a osobně znám desítky lidí, kteří se díky tzv. e-cigaretě zbavili závislosti na nikotinu.

Nicméně vidíte sám, že tvrzení o chránění ostatních lidí zákonem je chybné, zákaz používání e-cigarety ve vyčleněné místnosti sportovního zařízení potvrzuje, že se jedná jen o další zbytečnou "buzeraci".

H. Poláková 13.12.2016 0:14

Tuším. Tady nejde o lidi co už kouří. Cílem je chránit ty co nekouří. Jednak před škodlivým pasivním kouřením ale také aby neměli důvod s kouřením začínat. V tom druhém případě jde hlavně o děti a mládež a o to, aby nevnímali kouření jako něco běžného, normálního či dokonce "cool", ale jako závislost. A kuřáka jako člověka propadlého závislosti, tzn. vlastně nemocného. Tuto závislost společnost může tolerovat, ale omezováním jejího provozování na veřejnosti také dává najevo, že kouření není nic úžasného a člověk, který bez své dávky nikotinu nevydrží ani do příjezdu tramvaje není "king", ale chudák

S. Landa 13.12.2016 11:31

Co má možnost zřízení uzavřené místnosti pro uživatele el. cigaret ve sportovním zařízení společného s haranty?

J. Jurax 12.12.2016 22:30

Ale kuš - míjíte se pochopením.

Zatím jsem si mohl vybrat - a Vy taky. Až a jestli tuhle hovadinu schválí, nebudeme si moci vybrat ani jeden. Ovšem Vám to nebude vadit. Mně jo.

To nemá nic s myšlenkou, že kouření cigaret je nárokové. Já si jej rozhodně nenárokuji všude - jen ve vybraných putykách, v nichž majitel kuřbu povoluje. To spíš Vy si jistým způsobem nárokujete zakázat jiným to, co Vám neleze pod nos.

Znáte bonmot - pravicově orientovaný člověk co se mu nelíbí nedělá; levičák co se mu nelíbí zakáže všem? Takový výbor pro obecné blaho.

A že normální je nekouřit je slogan, s nímž se neztotožňuji. Pro mne je kouřit normální. Tedy ne dvacet denně ...

A ještě - soudíte, že i povolení vodních dýmek je v podstatě důkazem, že nejde o omezování na nikotinu závislých lidí, ale zabránění zdravotních dopadů etc.?

Nicméně vidím, že se navzájem nepřesvědčíme. Možná, až Vám nějací dobroserové zákonem zakážou v zájmu veřejného blaha něco, co rád děláte, vzpomenete si na naši polemiku.

J. Dresler 12.12.2016 22:48

Jste v kruhu. Stále odmítáte přiznat, že značná část lidí volbu nemá. Respektive má, smrdět nebo zůstat doma.

H. Poláková 13.12.2016 0:23

Ještě za mého dětství bylo normální kouřit třeba v sámošce, či kině. Dneska to nikoho ani nenapadne, přitom, proč by si "majitel" nemohl otevřít kuřáckou samoobsluhu? Však by si každý mohl vybrat, kde půjde nakupovat, ne?

J. Novák 13.12.2016 4:56

Schválí to, milý dobrosere, schválí! A klidně se z toho můžete dobropos.at!

I. Procházková 10.12.2016 0:13

Naši zákonodárci dočista zešíleli, těm už nepomůže ani Chocholoušek. Jenom čekám, kdy zakážou kouřit úplně všude, taky doma - to budou po bytech chodit hlídky, jestli náhodou doma někdo nekouří. George Orwell se tiše chechtá z nebe a Mikuláš Dačický z Heslova se obrací v hrobě. :-/

J. Novák 10.12.2016 3:56

Ale, no tak, milostivá! Co si kouříte doma, to vám nejspíš nikdo nezakáže. I když osobně tak nesnáším, když sousedi kouří na lodžii a táhne nám to do bytu. To bych jim šel také nejraději dát pár přes ústa. Ale, když už jste narazila na ty "klasiky", tak se zeptám: Co přesně, podle vás, nutí Orwella k chechtání se z nebe a proč se pan Dačický, podle vás, obrací v hrobě?

J. Nový 12.12.2016 8:41

A oni by vám nejraději dali přes ústa, když vaše děti dupou a mlátí hračkami do podlahy nad nimi.

J. Novák 13.12.2016 4:09

Muhehe, Nový, vy jste komik! Náš devatenáctiletý synek si tak akorát hraje s nějakou slečnou a většinou buší do něčeho jiného, než s hračkami do podlahy. Navíc bydlíme v přízemí, takže by mohl rušit tak akorát nějakého bezdomáče ve sklepě, který by tam stejně neměl co dělat, eventuálně starou bábu Novou, která je ještě poslední z baráku, co věší prádlo ve společné sušárně. Takže, Nový, gratuluji! Vyhráváte cenu Mimoň týdne!

B. Jelínek 10.12.2016 12:34

To ještě přijde.... ten zákaz všude.

Honza Urbanec 9.12.2016 23:56

V článku o protestu proti zákonu čtu, že zahrádky se neregulují. Mám dojem, že bylo třeba naplnit přání EU.

Y. Fetsyshkanyn 10.12.2016 0:19

však oficiální název zní:

Vládní návrh zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek - EU

J. Jurax 12.12.2016 22:32

No jo, pro naše papaláše je EU návykové, ovšem škodí všem. Leda jim - snad - prospívá ...

J. Novák 13.12.2016 4:52

Já bych neřekl že by to škodilo všem. Protože se tak vztekáte, tak bych řekl, že to škodí tak akorát "dobroserům", jako jste vy, Jurax.

S. Vor 9.12.2016 23:33

v pondělí jsem byl u doktorky na vyšetření a když jsem vstoupil do ordinace v kožichu a sedl si na židli,nejdřív ke mně nenápadně čichla a zavrčela,že je to hrozný jak smrdim kouřem,že jí infikuju celou ordinaci.:-)))))))

S. Vor 9.12.2016 23:28

když to tak čtu (diskuzi)....řeknu vám je to lepší než sociální sítě.Sice tu není k dispozici video,ale alespoň to tříbí představivost.:-))

J. Dresler 9.12.2016 22:43

Tato nesmyslná diskuze se vede už řadu let. Zavilí odpůrci neustále bojují za smyšlené hospodské a ubohé kuřáky. Paradoxem je, že jsem NIKDY v netových nebo TV diskuzích žádného hospodského, který by proti zákazu kouření bojoval, neviděl. Vysvětlení je zřejmé a odpovídá tomu i můj soukromý průzkum - majitelé si zákaz tiše přejí.

S. Landa 9.12.2016 22:47

To je zajímavé, že komunita hospodských již přes rok vede rozsáhlé diskuze o tom, jak zákon obejít a již se nám některé hospody změnily na soukromé kluby apod.

J. Dresler 9.12.2016 23:11

"Rozsáhlé diskuze" o kterých nikdo neví?

S. Landa 9.12.2016 23:27

Patrně jste jediný v této zemi, který je nezaznamenal...

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...