Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sdruženář Dvořák opět v desítce

Česko

OBERHOF Sobotní sedmé místo Miroslava Dvořáka je nejlepším výsledkem českého sdruženáře z dvojice víkendových závodů Světového poháru, které se uskutečnily v Oberhofu. Jedenadvacetiletý reprezentant tak dosáhl nejlepšího umístění v kariéře.

Do desítky se Dvořák protlačil poprvé začátkem prosince v Trondheimu, kde obsadil devátou příčku. Nyní si člen Dukly Liberec především díky skvělému běhu ještě o dvě místa polepšil – po skoku mu sice náležela až 22. příčka, do cíle ale finišoval jako osmý za Johnnym Spillanem, navíc byl Američan později diskvalifikován. Vodseďálka potkala smůla Při sobotním triumfu Nora Magnuse Moana bodovali také devatenáctý Pavel Churavý a na 26. příčce Tomáš Slavík. Právě Churavý skončil v neděli z Čechů nejlépe, na šestnáctém místě, do dvacítky se vešel i Dvořák (20.).

Zatímco včera se z vítězství radoval lídr celkového pořadí SP Fin Anssi Koivuranta, další z Čechů Aleš Vodseďálek zaplatil daň smůle. Úvodní skokanský pokus mu totiž vyšel perfektně a dlouho vedl, ale pořadatelé nakonec kvůli větru rozhodli o opakování skoků zhruba poloviny startovního pole z nižšího nájezdového okna, a Vodseďálek zůstal na dvaačtyřicáté příčce.

Autor: