Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sdruženářům kralovali Rakušané, Češi paběrkovali

Česko

OSLO Soutěž družstev v severské kombinaci vyhráli na mistrovství světa v Oslu Rakušané, kteří zopakovali rok starý triumf z olympiády ve Vancouveru. České kvarteto Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Aleš Vodseďálek a Lukáš Havránek obsadilo 10. místo.

Závod na 4x5 kilometrů sice z první pozice zahajovali Francouzi, kterým perfektně vyšla skokanská část, hlavní favorité na medaili je však brzy dostihli. Trojice Norsko, Rakousko, Německo se sjela v polovině třetího úseku. Pak domácí Jan Schmid neudržel tempo a jeho manko už finišman Magnus Moan stáhnout nedokázal.

Ozlato tak bojoval stříbrný z individuálního závodu Tino Edelmann s Rakušanem Mariem Stecherem, jenž měl v cílové rovince více sil. Češi vybíhali po skoku jako devátí s dvouminutovou ztrátou. Nakonec je předstihlo ještě kvarteto Itálie a v cíli se objevili s mankem čtyři a půl minuty. „Výsledek to nebyl dobrý. Říkali jsme si, že by to mohlo být do osmého místa, možná líp, ale po skokanské části se to rozplynulo,“ řekl český finišman Havránek. „Budeme se muset snažit na velkém můstku, tam by nám to mohlo jít,“ zadoufal.

Pro Havránka byla štafeta premiérou na šampionátu i mezi elitou. Ještě nikdy nejel Světový pohár, startoval jen v Kontinentálním.

„Je to velký zážitek jet na Holmenkollenu. Pořádně si to užívám,“ řekl harrachovský rodák, kterému do týmu pomohlo, že se zranil Petr Kutal a Pavel Churavý je z formy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!