Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Suchdole hořela střelnice, kouř bylo vidět z dalších částí Prahy i středních Čech

Česko

  15:37aktualizováno  16:38
Hasičské jednotky vyjely odpoledne do pražského Suchdolu k hlášenému požáru na střelnici o rozsahu 30x30 metrů. Kouř bylo vidět z více částí Prahy i Středočeského kraje. Na místě nebyli žádní zranění lidé. V 16:30 hasiči oznámili, že dohašují skrytá ohniska požáru.

Hasiči vyhlásili 2. stupeň požárního poplachu.

„Nyní zasahujeme třemi vodními proudy v dýchací technice a místo je rozděleno na několik úseků,“ sdělil kolem 15:00 mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Dodal, že střelnice byla zasažena v plném rozsahu. Podle něj došlo k propadnutí části střechy, hasičům se ale podařilo dostat k ohniskům požáru, skrytá dohašovali.

Požár zničil zastřešení odpalových drah, uchránit se podařil objekt administrativní části a zázemí střelnice. Během požáru nebyl nikdo vážně zraněn, jeden příslušník hasičského sboru byl s lehčím zraněním ošetřen na místě, poté pokračoval v zásahu. Škodu hasiči odhadli na několik milionů korun, příčinu požáru zjišťují. ČTK to sdělil mluvčí hasičů.

K požáru vyjela i posádka záchranářů. „V tuto chvíli na místě nejsou žádné zraněné osoby, záchranáři na místě zůstávají do doby ukončení zásahu,“ uvedla před 15:00 mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Autor: