Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šéf ČSSD v Ústí se zastal bitkaře

Česko

TEPLICE Místní organizace ČSSD v Teplicích budou v příštích týdnech jednat o případu člena teplického okresního výboru strany Martina Prokeše. Internetový portál Aktuálně. cz informoval, že během loňského oficiálního plesu města Teplice zbil jednoho z účastníků tak, že skončil v nemocnici. Krajský předseda ČSSD a Prokešův přítel Petr Benda včera řekl, že nepředpokládá, že by Prokeš musel ze strany odejít.

Podle Bendy je jeho případ jiný než například případ bývalého člena krajského vedení strany Karla Vrby, který musel loni v prosinci ze strany odejít poté, co média informovala, že byl v minulosti odsouzen. Benda tvrdí, že Prokeš nikdy odsouzen nebyl, s obětí útoku se dohodl na odškodnění.

„Obžaloba byla podána pro ublížení na zdraví a výtržnictví. Soudkyně uvažuje o tom, že věc bude narovnána ve spolupráci s probační a mediační službou,“ řekl serveru předseda okresního soudu v Teplicích Roman Dobeš. Martin Prokeš by pak neměl ani záznam v trestním rejstříku.

„Kolegové z Ústí by s tím měli začít něco dělat“ Situace v Ústeckém kraji a spojování místních stranických funkcionářů s kauzami podle serveru vadí některým vysoce postaveným členům ČSSD.

Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka například prohlásil, že série negativních informací o tamní organizaci sociální demokracie zhoršuje celostátní vnímání ČSSD u veřejnosti.

„Není možné, aby z Ústeckého kraje přicházela celá série negativních informací o tamní organizaci sociální demokracie, která zhoršuje naše celostátní vnímání. Určitě je potřeba, aby s tím kolegové z Ústí začali něco dělat,“ řekl Sobotka. Prokeš je mimo jiné vlastníkem hotelu Corrado na Teplicku, který je často spojován s prostitutkami. V hotelu se opakovaně scházely i špičky ČSSD včetně předsedy Jiřího Paroubka. Lidé na Teplicku již řadu let spekulují o tom, že skutečným majitelem hotelu je Benda, který to však popírá.

Na konci loňského roku kromě Vrby musel z ČSSD odejít i podnikatel Tomáš Horáček, který prý za vstup do děčínské ČSSD nabízel studentům účast na rautech nebo jízdu limuzínou. V minulosti byl údajně odsouzen za řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Sociální demokraté v regionu jsou obviňováni i z organizování hromadných vstupů do strany.

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...