Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Senátoři v. volimklause.cz

Česko

Senátorům Zlatuškovi a Mejstříkovi se nelíbí maily podporujíci Klause

PRAHA Oba dlouhodobě prosazují myšlenku „občanské společnosti“ a podporují nejrůznější občanské iniciativy. Jedna z nich je ale nyní s nezávislými senátory Martinem Mejstříkem a Jiřím Zlatuškou ve při. A to kvůli shánění podpory zákonodárců pro zvolení prezidentem Václava Klause. Tedy muže, kterého ani jeden z výše uvedených senátorů volit nechce.

Iniciativa volimklause.cz, kterou na veřejnosti nejvíce reprezentují starostka Přezletic u Prahy Veronika Vrecionová a houslista Pavel Šporcl, na svých webových stránkách vytvořila jednoduchý formulář. Kdo jejich web navštíví a má zájem, vyplní své jméno, mailovou adresu a místo, odkud je. Taková výzva ke Klausově podpoře pak přes centrálu odchází k zákonodárcům z uvedeného kraje včetně tamních senátorských obvodů.

Mejstříkovi se Zlatuškou se nelíbí především způsob, jakým iniciativa zahlcuje jejich poštu (podle Mejstříka mu do mailové schránky přišlo až 700 totožných zpráv). Oba shodně iniciativou zvolený způsob označují za osobní formu spamu. „Jsem zvyklý dostávat spamy třeba na viagru. Při prezidentské volbě mi to ale přijde nedůstojné. Ani tak jsem ale nežádal, aby mi přestaly být zasílány,“ uvedl Zlatuška. Mejstřík včera na iDnes rovnou řekl, že se jedná o „ kampaň placenou bůhvíkým“. Za to iniciativa marně žádá omluvu.

Iniciativa včera uvedla, že změní systém: zákonodárcům bude posílat seznamy lidí v jedné souhrnné zprávě. „Chceme, aby naše akce měla spíše pozitivní vyznění. Samozřejmě ale můžeme doložit mailové i IP adresy počítačů lidí, kteří se prostřednictvím naší iniciativy na zákonodárce obrátili,“ uvedla Vrecionová.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...