Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Senátorovi chce vzít křeslo krajská radní

Česko

SENÁTNÍ VOLBY

PLZEŇ Před šesti lety zvítězil senátor za ODS Jiří Šneberger ve volbách už v prvním kole, když získal 50,52 % hlasů, zatímco druhý kandidát v pořadí, dnešní poslankyně Milada Emmerová, jen 16,83 %. Letos se Šnebergerovi, obhájci senátorského postu, postaví zcela jiní soupeři než v roce 2004.

A všichni zřejmě doufají, že pozice občanských demokratů na Plzeňsku už není zdaleka tak silná jako dříve. V krajských volbách totiž zvítězila poprvé v historii ČSSD, proti Šnebergerovi kandiduje za sociální demokracii krajská radní Dagmar Terelmešová.

Pokud Šneberger křeslo senátora uhájí, stane se prvním úspěšným obhájcem v historii tohoto senátního obvodu. Před Šnebergerem zastupoval Plzeň-město v Senátu občanský demokrat Jaroslav Jurečka (1996–1998), po něm byl senátorem Jiří Skalický (1998– 2004), zvolený za Čtyřkoalici.

Obvod číslo 7 zahrnuje celý okres Plzeň-jih, městský obvod Plzeň 2 – Slovany, severní část okresu Klatovy a jihovýchodní část okresu Plzeň-město, ohraničenou na severozápadě obcemi Letkov, Tymákov, Starý Plzenec a Losiná.

***

KDO KANDIDUJE

OBVOD ČÍSLO 7 – PLZEŇ-MĚSTO * Pavel Čížek (46), za TOP 09 a STAN, starosta Spáleného Poříčí * Oldřich Kodeda (51), za Korunu Českou, architekt z Plzně * Jan Kůrka (67), SPOZ, důchodce z Plzně * Karel Kvit (59), KSČM, bezpečnostní pracovník z Plzně * František Pillmann (53), za Suverenitu, lékař z Plzně * Richard Sequens (54), za Stranu zelených, lékař z Plzně * Jiří Šneberger (49), ODS, senátor z Plzně * Dagmar Terelmešová (40), ČSSD, členka Rady Plzeňského kraje

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...