Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sestry Williamsovy opět vládnou

Česko

LONDÝN Podruhé za sebou a počtvrté v historii uvidí Wimbledon finále sester Williamsových. Serena a po ní i její starší sestra a obhájkyně titul Venus zvládly semifinálové duely, a v sobotu je čeká další vzájemný zápas o titul.

Jako první si účast ve finále zajistila Serena, která porazila ruskou tenistku Jelenu Dementěvovou 6:7, 7:5, 8:6, a bude mít šanci útočit na svůj třetí titul. Mnohem suverénněji postoupila pětinásobná šampionka z londýnské trávy Venus, která nedala šanci světové jedničce Dinaře Safinové z Ruska a porazila ji 6:1, 6:0.

„Sledovat drama sestry bylo náročné. Ještě těžší part mě čeká, až proti ní nastoupím, ale doufám, že můžu vyhrát,“ řekla Venus Williamsová. Serena Williamsová dokázala v duelu, který trval přes dvě a tři čtvrtě hodiny, odvrátit ve třetím setu mečbol. Při svém podání za stavu 4:5 zahrála vítězný úder. V třinácté hře vzala Rusce popáté v utkání servis a následně dovedla zápas do vítězného konce.

„Bylo to velice těžké. Jelena hrála tak skvěle a divákům jsme společně nabídly úchvatné představení,“ pronesla Serena.

Olympijská vítězka z Pekingu Dementěvová si tak musí na svůj první grandslamový titul ve dvouhře počkat. „Jediné, čeho lituji, je, že jsem při svém mečbolu nehrála mnohem riskantněji. Jinak to byl parádní zápas,“ uvedla Dementěvová.

Světová trojka Venus Williamsová pak předvedla v úvodu téměř bezchybný tenis. V prvním setu udělala jen jednu nevynucenou chybu a za pomoci svého razantního servisu nepustila Safinovou do hry. Její „jízda“ pokračovala i ve druhém setu, ve kterém nekompromisně nadělila soupeřce potupného „kanára“.

Výsledky - dvouhra žen semifinále: V. Williamsová (3) - Safinová (1) 6:1, 6:0, S. Williamsová (2) - Dementěvová (4) 6:7 (4:7), 7:5, 8:6. Čtyřhra mužů - semifinále: B. Bryan, M. Bryan (1) - Moodie, Norman (9) 7:6 (7:4), 7:6 (7:3), 6:4. Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále: Paes, Blacková (1) - Sá, Sugijamaová (11) 6:3, 6:3, J. Murray, Huberová - DLOUHÝ, BENEŠOVÁ (15) bez boje, Huss, Ruanová (12) -Ullyett, Hsieh Su-wei (4) 6:3, 5:7, 9:7.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...