Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Severočeské derby vyznělo pro Liberec

JABLONEC Pod novým koučem Ladislavem Škorpilem pokračují fotbalisté Liberce ve zlepšených výkonech. Ve včerejší ligové dohrávce uspěli díky trefám útočníků Jana Blažka a Jana Nezmara z úvodní půlhodiny v severočeském derby na půdě Jablonci.

Po špatném vstupu do sezony se opět posunuli ke středu tabulky. Domácí vytěžili z náporu ve druhém dějství jen snížení na 1:2 a pod dalším nedávno angažovaným trenérem Františkem Komňackým poprvé prohráli.

Po dalším plném bodovém zisku chválil Škorpil překvapivě liberecké fanoušky, kteří za svým klubem přicestovali. „Tohle bylo fandění v anglickém stylu. Před tím klobouk dolů.“

Poražení litovali, že se proti nabuzenému soupeři probudili příliš pozdě. „Probrali jsme se až po půli. A góly stále střílíme těžko,“ posteskl si Komňacký.

***

FK Jablonec 1 Slovan Liberec 2

Branky: 61. Svátek - 19. Blažek, 30. Nezmar. Rozhodčí: Franěk - Kordula, Handlíř. ŽK: Krejčí, Valenta (oba Jablonec). Diváci: 3925. Poločas: 0:2. Jablonec: Špit - Flachbart, Homola, Fukal, Krejčí - Baranek, Eliáš (37. Svátek), Loučka, Hloušek - Klapka (72. Valenta), Zelenka. Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Petrouš, Janů - Frejlach (67. Dohnálek), Bílek, Hodúr (84. Bejbl), Papoušek - Nezmar, Blažek (77. Dort).