Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Signál přišel už o den dříve

Česko

PRAHA Mnohé ta zpráva zaskočila, někteří ji ale tušili už o den dříve. To když pilotův manažer Willy Weber v pondělí stornoval poslední objednávku upomínkových předmětů Michaela Schumachera. „Všem to najednou začalo být divné,“ přiznal pro Lidové noviny Pavel Turek, český expert přes formuli 1.

* LN Překvapilo vás to rozhodnutí hodně?

Ano. Já věřil, že se vrátí. Když Schumacher ukončil kariéru, statisíce lidí přestalo formuli 1 sledovat. Když teď ohlásil návrat, závod ve Valencii i ten následující ve Spa byl hned vyprodán. Byl to velký příslib a dobré naladění. Místo toho zbylo jen zklamání.

* LN O co tím formule 1 přišla?

O ten největší sportovní comeback v historii. Který byl navíc vynucený. Všichni se na to těšili, bylo od toho obrovské očekávání. Jsem si jistý, že by Schumacherův návrat překonal svou sledovaností poslední závod loňské sezony, kdy o titul mistra světa soupeřil Massa s Hamiltonem.

* LN A po sportovní stránce?

Třeba souboj s Vettelem, o kterém se říká, že by mohl Schumachera nahradit. Nikoho už nenapadlo, že by se spolu mohli někdy utkat, a ono se to málem stalo. To je jako kdybyste chtěli vidět tenisový souboj mezi Federerem a Samprasem nebo Lendlem v čase jejich největší slávy.

* LN Myslíte, že je tento verdikt Ferrari definitivní?

Jako, že by za pár dnů ještě přišli a vše by si rozmysleli? To ne, druhou blamáž by už svět asi nepřežil... Schumacher je trochu odtažitý, s fanoušky, potažmo médii, mluví hlavně prostřednictvím svých internetových stránek. Když ta zpráva přišla, věděl jsem, že je stoprocentní. Protože kdyby nebyla, nezveřejnili by ji, není to jejich styl. V tomhle je on i Ferrari velmi konzervativní.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!