Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

V neděli očekávejme silné bouřky. Hrozí kroupy a také přívalové deště

ilustrační snímek foto: ČTK

Sobotní bouřky zasáhly Moravu a jihovýchod Čech, v neděli se předpokládá rozsah na celé Česko, uvedli meteorologové. Bouře přinesou kroupy i přívalové deště. Deště sužují i Německo. Tamní meteorologická služba DWD uvedla, že na některých místech napadlo více než sto litrů srážek na metr čtvereční za necelých 24 hodin.
  11:29aktualizováno  20:14

V neděli odpoledne a večer se mohou vyskytnout silné bouřky kdekoli na území republky. V Čechách budou hlavním rizikem zejména kroupy o velikosti do dvou centimetrů, případně přívalové srážky.

Bouřky budou mít v této oblasti poměrně rychlý postup k severovýchodu. Na Moravě a ve Slezsku budou mít bouřky pomalejší postup, a tak hlavní riziko bude zejména v přívalových srážkách nebo menších kroupách. Bouřky budou slábnout během večerních hodin, výjimečně mohou ale přetrvávat zejména na Moravě až do půlnoci.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

Deště sužují i Německo. Tamní meteorologická služba DWD uvedla, že na některých místech napadlo více než sto litrů srážek na metr čtvereční za necelých 24 hodin. Jde o velmi masivní déšť, na který řeky a infrastruktura nejsou připraveny, řekla podle agentury DPA meteoroložka DWD.

Extrémní deště, které provází povodně od začátku roku trápí i tamní zemědělce, kteří přichází o tolik cennou půdu, ale i plodiny, zejména brambory.

Aktuální počasí nad Prahou můžete sledovat v přímém přenosu iDNES.tv:

Podívejte se i na naše další nekonečné přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor: