Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Simon a Garfunkel chtějí na turné

Česko

HUDBA

NEW YORK Legendární písničkářské duo Simon a Garfunkel plánuje po pěti letech společné turné, jak oznámil Art Garfunkel. Internetovým stránkám BBC News to svěřil pět dní poté, co se překvapivě objevil na koncertu Paula Simona v New Yorku. Společně si tu zazpívali tři písně.

Sedmašedesátiletý zpěvák neupřesnil, kde všude by měli vystupovat, jen upozornil, že v Británii to tentokrát nebude. Naposledy spolu koncertovali v letech 2003 a 2004.

S Paulem Simonem si před několika dny zazpívali společně za mohutného aplaudování publika. Garfunkel se připojil k Simonovi na poslední tři písně večera - The Sounds of Silence, The Boxer a Old Friends. Zpěvák, který předtím vystupoval sám na Floridě, prohlásil, že „reakce publika byla úžasná a mimořádná. Nečekal jsem to a byl jsem dojatý.“

Newyorští spolužáci se dali dohromady v 50. letech a od té doby se několikrát rozešli. Poprvé to bylo v roce 1970 po vydání stěžejního alba Most přes rozbouřené vody, aby se znovu sešli na velkém koncertu v newyorském Central Parku v roce 1981, který zhlédlo půl milionu lidí. Dalších pár společných koncertů odehráli v New Yorku v roce 1993. Společně si zazpívali při přijímání ceny Grammy za celoživotní dílo v roce 2003. To vyústilo v americké turné a další šňůru koncertů, z nichž některé odehráli v Evropě.

Autor: